Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne na każdą okazję.
,,Jabłko lub cytryna” – wspólne działania policjantów i harcerzy.

Myśliborscy policjanci oraz Harcerze ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Myśliborzu przeprowadzili wspólne działania na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kierowcy zatrzymywani do kontroli otrzymywali od dzieci jabłko za bezpieczną jazdę, natomiast cytrynę za złamanie przepisów.

W dniu dzisiejszym w Myśliborzu odbyły się inne niż dotychczas działania myśliborskich policjantów. Na ulicy Dworcowej dla przejściu dla pieszych, powstał specjalny punkt kontrolny, gdzie jazdę kierowców kontrolowali mundurowi z harcerzami.

Przejście dla pieszych jest miejscem, w którym kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. Niestety nie wszystkie osoby zasiadające za kierownicą samochodu zdają sobie z tego sprawę. Aby uświadomić im ten fakt, w codzienną akcję myśliborskich policjantów włączyły się harcerze, które nagradzały prawidłowo jadących kierowców jabłkiem. Kwaśna nagroda czekała na osoby, które naruszyły przepisy ruchu drogowego. Dla nich harcerze przygotowali plasterek cytryny. Dodatkowo kierowcy musieli odpowiedzieć na kilka pytań dotyczących bezpiecznej jazdy. Niestety kwaśny owoc i pytania zadawane przez dzieci to nie wszystko co czekało kierowców. Na końcu każdej kontroli policjanci chwalili osoby przestrzegające przepisy ruchu drogowego,.

Prawie póltora godzinne działania policjantów i dzieci przebiegły w sposób bezpieczny, wywołując na ich twarzach wiele uśmiechu. Kierowcy w większości przypadków jeździli poprawnie, lecz znalazło się kilka osób, które za naruszenie przepisów poniosło ,,kwaśną” karę.

Kampania została zorganizowana wspólnie z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Myśliborzu, która ufundowała owoce w postaci cytrynki, jabłka, oraz bry loczków „Piłeś nie jedź” za co serdecznie dziękujemy w imieniu myśliborskich harcerzy.

Źródło: KPP w Myśliborzu

05-06-2018 Redakcja

Dodaj komentarz

MYŚLIBÓRZ Pogoda
R E K L A M A 1
Reklama 1 - GBS Bank
R E K L A M A 2
Reklama 2 - MARAL - Hurtownia BHP / PPOŻ

FIRMY

Dom weselny Dworek w Dolinie

"Dworek w dolinie" położony jest u zbocza doliny Parku Kulturowo Krajobrazowego Źródliskowej Doliny Płoni, która stanowi północn...

SEMILAC - dystrybutor kosmetyków i akcesoriów do stylizacji pazn...

Oficjalny sklep producenta lakierów do paznokci Semilac. Posiadamy w swojej ofercie profesjonalne kosmetyki oraz akcesoria do st...

Fizjoterapeuta Kamil Wróblewski

Rehabilitacja, masaż, terapia manualna.

SONDA

Czy podoba Ci się portal emysliborz.pl

TAK
NIE
P A R T N E R Z Y

© 2018 eMysliborz.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Administrator: Maciej.
Redakcja serwisu EMYSLIBORZ.PL nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego. Redakcja serwisu nie ponosi również odpowiedzialnośći za treść dodanych ogłoszeń, publikowanych firm oraz reklam.