Areszt dla pirata drogowego, który z narkotykami i pod ich wpływem staranował policyjny radiowóz

Najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie śledczym 40 – letni kierujący citroenem, który z narkotykami i pod ich wpływem uciekał przed funkcjonariuszami oraz staranował policyjny radiowóz. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Policjanci z Ogniwa Wywiadowczego KMP w Szczecinie podczas nocnej służby zauważyli pojazd marki citroen, który dzień wcześniej nie zatrzymał się do kontroli drogowej funkcjonariuszom z sąsiedniej jednostki.

Policjanci natychmiast przystąpili do zatrzymania citroena, używając do tego sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierujący samochodem nie zareagował na polecenia funkcjonariuszy, wręcz przeciwnie gwałtownie przyśpieszył i zaczął uciekać.

Wywiadowcy rozpoczęli pościg, do którego włączyli się również policjanci z Komisariatu Nad Odrą, którzy w tym czasie byli w pobliżu. Kierowca citroena podczas ucieczki nie zapanował nad swoim pojazdem i wykonując manewr wyprzedzania tramwaju, uderzył w prawidłowo jadący z przeciwnego kierunku oznakowany radiowóz. Pojazd siłą odbicia wpadł na pobocze i uderzył w węzeł kablowy.

Policjanci zatrzymali 40 – letniego mieszkańca Szczecina, który jak się okazało był pod wpływem amfetaminy. Ponadto w jego samochodzie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 8 gramów amfetaminy i 8 sztuk tabletek ecstazy. W trakcie sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że mężczyźnie został już wcześniej zatrzymany blankiet prawa jazdy.

Funkcjonariusze z Komisariatu Nad Odrą zebrali materiał dowodowy w sprawie pozwalający na postawienie mężczyźnie dwóch zarzutów. Komendant Komisariatu Policji Szczecin - Nad Odrą wystąpił do Prokuratury z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Prokurator przychylił się do wniosku, a sąd zadecydował, że 40 – latek najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie tymczasowym.

Za popełnione przestępstwa, może grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KWP w Szczecinie

04-05-2019 Redakcja

Dodaj komentarz

MYŚLIBÓRZ Pogoda
R E K L A M A 1

OGŁOSZENIA

R E K L A M A 2
Reklama 2 - MARAL - Hurtownia BHP / PPOŻ

FIRMY

Dom weselny Dworek w Dolinie

"Dworek w dolinie" położony jest u zbocza doliny Parku Kulturowo Krajobrazowego Źródliskowej Doliny Płoni, która stanowi północn...

SEMILAC - dystrybutor kosmetyków i akcesoriów do stylizacji pazn...

Oficjalny sklep producenta lakierów do paznokci Semilac. Posiadamy w swojej ofercie profesjonalne kosmetyki oraz akcesoria do st...

Fizjoterapeuta Kamil Wróblewski

Rehabilitacja, masaż, terapia manualna.

SONDA

Czy podoba Ci się portal emysliborz.pl

TAK
NIE
P A R T N E R Z Y

© 2018 eMysliborz.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Administrator: Maciej.
Redakcja serwisu EMYSLIBORZ.PL nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego. Redakcja serwisu nie ponosi również odpowiedzialnośći za treść dodanych ogłoszeń, publikowanych firm oraz reklam.