Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne na każdą okazję.
Będą nowe samochody i łodzie ratownicze dla OSP w Zachodniopomorskiem

Druhny i druhowie OSP, za Wasz trud i poświecenie, za Waszą służbę chcę dzisiaj w imieniu rządu premiera Mateusza Morawieckiego z całego serca podziękować - powiedział minister Joachim Brudziński w Szczecinie. Szef MSWiA wziął udział w uroczystości podpisania umów na dofinansowanie dla OSP na zakup nowoczesnych wozów ratowniczo-gaśniczych i łodzi ratowniczych.

W ramach podpisanych w sobotę (15 września br.) umów do 15 zachodniopomorskich jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej trafią nowoczesne wozy ratowniczo-gaśnicze: 10 średnich oraz 2 ciężkie, a także 3 łodzie ratownicze. Szef MSWiA zaznaczył, że strażacy-ochotnicy są ważnym ogniwem Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Bardzo często jako pierwsi docierają na miejsce wypadków, pożarów oraz wszędzie tam, gdzie zagrożone jest bezpieczeństwo mieszkańców. - Poświęcenie i trud druhów OSP w oczach rządu premiera Mateusza Morawieckiego ma taką samą wartość, jak trud funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej. Dziś nie wolno środowiska strażaków dzielić – podkreślił minister Joachim Brudziński.

Nowy sprzęt będzie kosztować prawie 10,3 mln zł. Środki na jego zakup pochodzą z Ogólnopolskiego Programu Finansowania Służb Ratowniczych. Z nowych wozów i łodzi ratowniczych będą korzystali strażacy-ochotnicy z jednostek w Stanominie (powiat białogardzki), Ustroniu Morskim (pow. kołobrzeski), Parsęcku (pow. szczecinecki), Redle (pow. goleniowski), Żukowie (pow. sławieński), Zamęcinie (pow. choszczeński), Starych Łysogórkach (pow. gryfiński), Starym Jarosławiu (pow. sławieński), Wysokiej Kamieńskiej (pow. kamieński), Dolicach (pow. stargardzki), Kierzkowie (pow. myśliborski), Rudkach (pow. wałecki), Bielkowie (pow. starogardzki), Kluczewie (pow. drawski), Osinowie Dolnym (pow. gryfiński).

Nie byłoby tego sprzętu, gdyby nie zaangażowanie kilku podmiotów. W ramach Ogólnopolskiego Programu Finansowania Służb Ratowniczych nowy sprzęt będzie sfinansowany ze środków: NFOŚiGW, samorządu terytorialnego, WFOŚiGW w Szczecinie, Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, MSWiA, środków własnych OSP, pieniędzy województwa i powiatu. - Dzisiejsza uroczystość podpisania umów na dofinansowanie dla Ochotniczych Straży Pożarnych, to dla mnie powód do olbrzymiej radości i satysfakcji – powiedział szef MSWiA. Jednocześnie zaznaczył, że sprzęt trafi do małych gmin i powiatów, bo każdy Polak niezależnie od tego gdzie mieszka, ma takie samo prawo do poczucia bezpieczeństwa, a druhny i druhowie OSP, to bezpieczeństwo zapewniają.

MSWiA także dba o wyposażenie indywidualne strażaków-ochotników i sprzęt przeznaczony do akcji ratowniczych. W 2018 r. jednostki OSP otrzymają blisko 137,5 mln zł w ramach dotacji. Jest to o 13,5 mln zł więcej niż w ubiegłym roku. Od 2015 r. nastąpił wzrost środków finansowych przeznaczonych przez MSWiA dla jednostek OSP o ponad 30 proc. OSP po raz pierwszy są również objęte Programem Modernizacji Służb Mundurowych. Strażacy-ochotnicy w ciągu czterech lat otrzymają z programu ponad 501 mln zł.

Za nabór wniosków w ramach Ogólnopolskiego Systemu Finansowania Służb Ratowniczych na terenie województwa zachodniopomorskiego odpowiadał Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

WFOŚiGW w Szczecinie już od ponad 10 lat wspiera w skutecznych działaniach PSP i OSP. Łączna pomoc finansowa udzielona jednostkom PSP i OSP w latach 2008-2018 to niemal 25 mln zł. Dotychczas do OSP w województwie zachodniopomorskim trafiło łącznie ponad 150 samochodów ratowniczo-gaśniczych, z czego 85 proc. to pojazdy nowe, a oprócz tego 3 łodzie ratownicze i niemal 1,3 tys. kompletów sprzętu specjalistycznego i ochrony osobistej strażaków. Państwowa Straż Pożarna dzięki dofinansowaniu Funduszu otrzymała 23 nowe samochody ratowniczo-gaśnicze, 2 specjalistyczne podnośniki, 4 łodzie ratownicze i ponad 110 kompletów sprzętu ratowniczego.

źródło: https://www.mswia.gov.pl/pl/aktualnosci

18-09-2018 Redakcja

Dodaj komentarz

MYŚLIBÓRZ Pogoda
R E K L A M A 1
Reklama 1 - GBS Bank
R E K L A M A 2
Reklama 2 - MARAL - Hurtownia BHP / PPOŻ

FIRMY

Dom weselny Dworek w Dolinie

"Dworek w dolinie" położony jest u zbocza doliny Parku Kulturowo Krajobrazowego Źródliskowej Doliny Płoni, która stanowi północn...

SEMILAC - dystrybutor kosmetyków i akcesoriów do stylizacji pazn...

Oficjalny sklep producenta lakierów do paznokci Semilac. Posiadamy w swojej ofercie profesjonalne kosmetyki oraz akcesoria do st...

Fizjoterapeuta Kamil Wróblewski

Rehabilitacja, masaż, terapia manualna.

SONDA

Czy podoba Ci się portal emysliborz.pl

TAK
NIE
P A R T N E R Z Y

© 2018 eMysliborz.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Administrator: Maciej.
Redakcja serwisu EMYSLIBORZ.PL nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego. Redakcja serwisu nie ponosi również odpowiedzialnośći za treść dodanych ogłoszeń, publikowanych firm oraz reklam.