Reklama [B] - FIEGE
Budowa obwodnicy Myśliborza w 2019 roku!

Poniedziałek 6 listopada przejdzie do historii jako dzień, w którym oficjalnie ogłoszono decyzję ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka o przystąpieniu do realizacji inwestycji pn. budowa obejścia drogowego miasta Myśliborza w ciągu drogi krajowej nr 26.

Podczas konferencji prasowej wojewoda zachodniopomorski Krzysztof Kozłowski gratulował władzom samorządowym Myśliborza decyzji o współfinansowaniu tej historycznej inwestycji. Jej koszt całkowity to ponad 57 mln zł, z tego 13 mln zł to wkład własny myśliborskiego budżetu. – Myślibórz może być przykładem dla innych miast za determinację w dążeniu do realizacji tego celu poprzez synergię środków samorządowych i tych z budżetu centralnego, w tym względzie jesteście pionierami – mówił wojewoda Krzysztof Kozłowski.

Burmistrz Myśliborza Piotr Sobolewski dziękował wszystkim, którzy wsparli starania myśliborskiego samorządu w walce o obwodnicę miejską. – Pragnę serdecznie podziękować wojewodzie Krzysztofowi Kozłowskiemu, parlamentarzystom z naszego regionu z Arturem Szałabawką i Leszkiem Dobrzyńskim na czele, dyrektor Iwonie Stępień – Pilipczuk z centrali GDDKiA w Warszawie i dyrektorowi GDDKiA w Szczecinie Łukaszowi Lendnerowi oraz staroście Danucie Patkowskiej za wsparcie myśliborskiego samorządu w działaniach na rzecz myśliborskiej obwodnicy. W rzeczy samej bez gry zespołowej nie byłoby tego sukcesu – powiedział burmistrz Piotr Sobolewski.

Jak zaznaczył dyrektor GDDKiA Łukasz Lendner: – W chwili obecnej rozpoczynają się prace nad aktualizacją dokumentacji budowlanej myśliborskiej obwodnicy, w sierpniu przyszłego roku planowane jest rozstrzygnięcie przetargu i wyłonienie wykonawcy, który z początkiem 2019 roku ma wejść na plac budowy.

– Kiedy ruszy budowa obwodnicy, Gmina Myślibórz będzie pierwszym płatnikiem aż do osiągnięcia limitu wydatków zgodnie z podpisanym porozumieniem, po wyczerpaniu tego limitu inwestorem do samego końca realizacji inwestycji będzie GDDKiA – wyjaśniał Piotr Sobolewski. – Decyzja radnych Rady Miejskiej w Myśliborzu o poparciu mojego wniosku dotyczącego zwiększenia finansowego udziału naszego samorządu w tej historycznej inwestycji świadczy o ich wielkiej dojrzałości. To był kluczowy moment w naszych staraniach o obwodnicę miejską. Pragnę raz jeszcze podziękować całej Radzie Miejskiej za tę postawę – dodał burmistrz Sobolewski. – Budowa obwodnicy to nie tylko rewolucja w kwestii codziennej egzystencji w mieście, to również wielka szansa na rozwój gospodarczy regionu. W przyszłym roku planujemy oddanie w pełni uzbrojonej strefy przemysłowej przy węźle zjazdowym z S3 (koszt inwestycji to ponad 10 mln zł), połączenie tego faktu z budową obwodnicy (blisko 60 mln zł inwestycji) stwarza dodatkowe bodźce na pobudzenie koniunktury ekonomicznej i rozwojowej w naszej gminie. Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, efekty tych działań będą naprawdę niezwykłe – konkluduje burmistrz Myśliborza Piotr Sobolewski.Źródło: UM Myślibórz

29-12-2017 Redakcja

Dodaj komentarz

Komentarze

  • 18 listopada wybory.Wybierzmy mądrze nowe mądre władze.Możemy wszystko zmieniać w naszym mieście.
  • Nie usuwajcie komentarzy niewygodnych dla władzy...
MYŚLIBÓRZ Pogoda
R E K L A M A 1
Reklama 1 - GBS Bank
R E K L A M A 2
Reklama 2 - MARAL - Hurtownia BHP / PPOŻ

FIRMY

Dom weselny Dworek w Dolinie

"Dworek w dolinie" położony jest u zbocza doliny Parku Kulturowo Krajobrazowego Źródliskowej Doliny Płoni, która stanowi północn...

SEMILAC - dystrybutor kosmetyków i akcesoriów do stylizacji pazn...

Oficjalny sklep producenta lakierów do paznokci Semilac. Posiadamy w swojej ofercie profesjonalne kosmetyki oraz akcesoria do st...

Fizjoterapeuta Kamil Wróblewski

Rehabilitacja, masaż, terapia manualna.

SONDA

Czy podoba Ci się portal emysliborz.pl

TAK
NIE
P A R T N E R Z Y

© 2018 eMysliborz.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Administrator: Maciej.
Redakcja serwisu EMYSLIBORZ.PL nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego. Redakcja serwisu nie ponosi również odpowiedzialnośći za treść dodanych ogłoszeń, publikowanych firm oraz reklam.