Reklama [B] - Autopromocja
Dokonał rozboju – grozi mu 12 lat więzienia

Szybkie i zdecydowane działanie policjantów z Pyrzyc i Lipian doprowadziły do zatrzymania w czwartek sprawcy rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

W czwartek, 18 lipca , po godzinie 17.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Pyrzycach został powiadomiony o tym,że w Lipianach młody mężczyzna, trzymający w ręku nóż wtargnął do wnętrza kiosku i brutalnie, przemocą doprowadził znajdującą się wewnątrz kobietę do stanu bezbronności. Sprawca zabrał torebkę i uciekł w nieznanym kierunku.

Natychmiast na miejsce skierowane zostały wszystkie będące w dyspozycji dyżurnego załogi, wkrótce dołączyli do działań także policjanci pełniący służbę na wodzie (realizujący czynności w ramach programu Bezpieczne Wakacje). .
W Lipianach, w związku z rozbojem równolegle prowadzili czynności wykrywcze kryminalni, policjanci prewencji, technicy kryminalistyki, przewodnik z psem tropiącym. Do policjantów w służbie dołączyli wkrótce koledzy przebywający na wolnym.

Niespełna dwie godziny po zdarzeniu policjanci znali już tożsamość sprawcy i ustalili gdzie może przebywać. Ze względu na to, że podejrzany z pewnością był bardzo niebezpieczny do udziału w zatrzymaniu wytypowano trzy załogi i przewodnika z psem. Do zatrzymania doszło na drodze, kiedy podejrzany wynajętym samochodem wyjechał z miejsca zamieszkania. W aucie odnaleziono część przedmiotów pochodzących z przestępstwa i narzędzie, którym posłużył się podczas napadu.

Sprawcy rozboju grozi długoletnie więzienie. Kodeks karny przewiduje za to przestępstwo karę więzienia na okres do 12 lat i nie krótszą niż 3 lata. Prokurator Rejonowy w Pyrzycach wystąpił do Sądu o tymczasowe aresztowanie. Sąd podzielił zdanie Prokuratora -podejrzany na rozprawę oczekiwał będzie w areszcie śledczym.

 

źródło : KPP w Pyrzycach

24-07-2019 Redakcja

Dodaj komentarz

MYŚLIBÓRZ Pogoda
R E K L A M A 1
Reklama 1 - GBS Bank

OGŁOSZENIA

R E K L A M A 2
Reklama 2 - MARAL - Hurtownia BHP / PPOŻ

FIRMY

eMysliborz.pl

eMysliborz.pl wieści z miasta i okolic

Dom weselny Dworek w Dolinie

"Dworek w dolinie" położony jest u zbocza doliny Parku Kulturowo Krajobrazowego Źródliskowej Doliny Płoni, która stanowi północn...

SEMILAC - dystrybutor kosmetyków i akcesoriów do stylizacji pazn...

Oficjalny sklep producenta lakierów do paznokci Semilac. Posiadamy w swojej ofercie profesjonalne kosmetyki oraz akcesoria do st...

Reklama 3

SONDA

Czy podoba Ci się portal emysliborz.pl

TAK
NIE
P A R T N E R Z Y

© 2018 eMysliborz.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Administrator: Maciej.
Redakcja serwisu EMYSLIBORZ.PL nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego. Redakcja serwisu nie ponosi również odpowiedzialnośći za treść dodanych ogłoszeń, publikowanych firm oraz reklam.