Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne na każdą okazję.
Działania MOTOCYKL

Przez całą sobote myśliborscy policjanci prowadzili działania „MOTOCYKL”. Celem działań było ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów oraz ograniczenie faktów brawurowej i niebezpiecznej jazdy na motocyklach.

Coraz cieplejsze dni sprawiają, że wiele osób przesiada się z samochodu na motocykl. Niestety sezon motocyklowy charakteryzuje się wzrostem liczby zabitych i rannych motocyklistów. W przeważającej większości zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów, to właśnie oni są sprawcami tych zdarzeń. Wśród miłośników motocykli, którzy preferują właśnie taki sposób przemieszczania się, jest wielu pasjonatów, dla których jazda na motocyklu to nie tylko pasja ale swego rodzaju sposób na życie. Takie osoby z reguły jeżdżą zgodnie z przepisami ruchu drogowego, nie powodując zagrożenia dla siebie i innych użytkowników drogi. Niestety policjanci obserwują również takie osoby, które nigdy nie powinny wsiadać na motocykl, gdyż ich niebezpieczne zachowanie na drodze świadczy o tym, że nie dorośli oni do prowadzenia motocykla.

W celu ograniczenia wykroczeń popełnionych przez nierozsądnych motocyklistów, a tym samym w celu poprawy bezpieczeństwa ich samych jak i innych użytkowników drogi, policjanci przez cała niedzielę prowadzili w powiecie myśliborskim działania „MOTOCYKL”.

Również zaingerowano ogólnopolską akcję informacyjno – edukacyjną pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu”. Celem akcji było promowanie bezpiecznych zachowań użytkowników jednośladów, w tym motocyklistów, kultury jazdy oraz empatii. W trakcie działań uświadamiano uczestników ruchu drogowego w zakresie zagrożeń jakie niesie ze sobą nadmierna prędkość, prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu czy środków działających podobne do alkoholu, zły stan techniczny i brak obowiązującego wyposażenia, odzieży ochronnej czy elementów odblaskowych.

 

Źródło: KPP w Myśliborzu

23-04-2018 Redakcja

Dodaj komentarz

MYŚLIBÓRZ Pogoda
R E K L A M A 1
Reklama 1 - GBS Bank
R E K L A M A 2
Reklama 2 - MARAL - Hurtownia BHP / PPOŻ

FIRMY

Dom weselny Dworek w Dolinie

"Dworek w dolinie" położony jest u zbocza doliny Parku Kulturowo Krajobrazowego Źródliskowej Doliny Płoni, która stanowi północn...

SEMILAC - dystrybutor kosmetyków i akcesoriów do stylizacji pazn...

Oficjalny sklep producenta lakierów do paznokci Semilac. Posiadamy w swojej ofercie profesjonalne kosmetyki oraz akcesoria do st...

Fizjoterapeuta Kamil Wróblewski

Rehabilitacja, masaż, terapia manualna.

SONDA

Czy podoba Ci się portal emysliborz.pl

TAK
NIE
P A R T N E R Z Y

© 2018 eMysliborz.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Administrator: Maciej.
Redakcja serwisu EMYSLIBORZ.PL nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego. Redakcja serwisu nie ponosi również odpowiedzialnośći za treść dodanych ogłoszeń, publikowanych firm oraz reklam.