Reklama [B] SEAT GRUPA CICHY
Emocje, brawura, drifty. Tak bawią się młodzi kierowcy. Policjanci skutecznie studzą ich zapały. Zanim będzie za późno.

Młody, 20 - letni mężczyzna celowo wprowadzał swoje BMW w niekontrolowany poślizg i kręcił nim tzw. „bączki”. Mogło się to zakończyć tragicznie. Za stworzenie zagrożenia myśliborscy policjanci surowo ukarali amatora niebezpiecznej jazdy.

Pokazy wyczynowego prowadzenia aut przyciągają rzesze ludzi i mają stałe grono oddanych fanów. Każdorazowo jednak takie przedstawienia są profesjonalnie przygotowane. Przede wszystkim zabezpieczony jest plac po którym pojazdy będą się poruszać, aby nie doszło do zderzenia z innym pojazdem lub potrącenia pieszego. W takim przypadku również o planowanym działaniu musi wiedzieć i wyrazić na nie zgodę właściciel placu. Po tzw. „kręceniu bączka” czy też „driftcie” pozostają ślady opon, które nie wyglądają estetycznie. Takie pozostałości obowiązkowo należy zlikwidować. Niestety takie pokazy maja swoich amatorskich naśladowców, którzy zamiast zdecydować się je wykonać na lokalnych torach lub na zamkniętym placu po uzyskaniu zgody właściciela, wykonują je na ogólnodostępnych parkingach gminnych. W trakcie takich nieodpowiedzialnych zabaw nie zabezpieczają terenu przed dostępem innych, postronnych osób czym sprowadzają realne zagrożenie. Pozostawione ślady również nie podobają się właścicielom parkingów. W trakcie wprowadzania auta w niekontrolowany poślizg zabierają do środka pasażerów nie zważając na ich bezpieczeństwo. Pozostali widzowie pozostają w bliskiej odległości i obserwują „pokaz” nie chowając się za żadne przesłony. Kierujący pojazdami wielokrotnie tracą nad nim panowanie oraz wpadają w poślizgi. Takie zachowanie może doprowadzić do tragedii.

Właśnie taki „pokaz” ujawnili policjanci z Myśliborza. Kierujący samochodem marki BMW na jednym z parkingów szkolnych na ulicy Lipowej w Myśliborzu, urządził sobie miejsce do tzw,,driftowania". Takie niebezpieczne zachowania są niedopuszczalne i surowo karane przez myśliboskich stróżów prawa. Za łamanie przepisów w ruchu drogowym, 25 - latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 zł.

Niech ta sytuacja będzie przestrogą dla innych amatorów takiej niebezpiecznej jazdy samochodem. Nieodpowiedzialność i brawura, mogą kiedyś doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń. Prosimy o zachowanie rozwagi i respektowania przepisów.

Źródło: KPP Myślibórz

18-12-2019 Redakcja

Dodaj komentarz

Komentarze

  • To 20 czy 25 letni :) zdecydujecie sie :)
MYŚLIBÓRZ Pogoda
R E K L A M A 1
Reklama 1 - GBS Bank

OGŁOSZENIA

R E K L A M A 2
Reklama 2 - MARAL - Hurtownia BHP / PPOŻ

FIRMY

Dom weselny Dworek w Dolinie

"Dworek w dolinie" położony jest u zbocza doliny Parku Kulturowo Krajobrazowego Źródliskowej Doliny Płoni, która stanowi północn...

SEMILAC - dystrybutor kosmetyków i akcesoriów do stylizacji pazn...

Oficjalny sklep producenta lakierów do paznokci Semilac. Posiadamy w swojej ofercie profesjonalne kosmetyki oraz akcesoria do st...

Fizjoterapeuta Kamil Wróblewski

Rehabilitacja, masaż, terapia manualna.

SONDA

Czy podoba Ci się portal emysliborz.pl

TAK
NIE
P A R T N E R Z Y

© 2018 eMysliborz.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Administrator: Maciej.
Redakcja serwisu EMYSLIBORZ.PL nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego. Redakcja serwisu nie ponosi również odpowiedzialnośći za treść dodanych ogłoszeń, publikowanych firm oraz reklam.