Po rewitalizacji zabytkowych murów obronnych - czas na kamienice

 

26 stycznia to ważny dzień dla naszego miasta, a to za sprawą rozpoczęcia (a w zasadzie kontynuacji, gdyż w poprzedniej kadencji rewitalizacji poddano już dwie kamienice) procesu rewitalizacji Rynku Miejskiego, którego istotnym elementem jest modernizacja zabytkowej kamienicy przy ul. Ratuszowej 12.

– To kolejna z zabytkowych kamienic na myśliborskiej starówce, która doczeka się rewitalizacji i modernizacji. Prace budowlane możemy realizować dzięki pozyskanemu dofinansowaniu z Unii Europejskiej w kwocie sięgającej 4 mln zł – powiedział Burmistrz Myśliborza Piotr Sobolewski.

 Dofinansowanie obejmuje wykonanie dwóch zadań inwestycyjnych pn.: „Modernizacja oraz zmiana funkcji budynku przy ul. Ratuszowej 12 z przeznaczeniem na funkcje publiczne” oraz „Remont i przebudowa rynku miejskiego wraz z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu (etap I)”.

 

– Modernizacja oraz zmiana funkcji budynku przy ul. Ratuszowej 12 obejmuje prace polegające na przebudowie i remoncie budynku oraz adaptację pomieszczeń na funkcje użyteczności publicznej (parter) i 7 lokali mieszkalnych (pozostałe kondygnacje poza parterem), rozbiórkę istniejącej zabudowy towarzyszącej a także wykonanie zagospodarowania terenu przy ul. Ratuszowej 12 w Myśliborzu – dodaje Wiceburmistrz Przemysław Klityński. – Planowany termin zakończenia robót budowlanych przewidziany jest na III kwartał 2021 r.

źródło: UMiG Myślibórz

29-01-2021 Redakcja

Dodaj komentarz

Komentarze

  • Zostawcie ten rynek i infrastrukture,a wyremontujcie pozostale rozpadajace sie budynki przy rynku,jak ten gdzie byl sklep wedkarski czy ten gdzie jest zoologiczny,to bardziej straszy niz ta infrastruktura terenu.Jest jeszcze jeden ten gdzie byl sklep rybny.Te budynki potrzebuja renowacji,a nie teren przed urzedem miasta.
MYŚLIBÓRZ Pogoda
R E K L A M A 1
Reklama 1 - GBS Bank
R E K L A M A 2
Reklama 2 - MARAL - Hurtownia BHP / PPOŻ
Reklama IMC
R E K L A M A 4
Reklama 4 - Gryfstone
Reklama 5 - Pomoc drogowa
Reklama 6 - Virtualnetia.com

OGŁOSZENIA

FIRMY

Virtualnetia

Kompleksowa obsługa z zakresu projektowania i tworzenia stron WWW, sklepów internetowych oraz reklamy w sieciach społecznościowy...

eMysliborz.pl

eMysliborz.pl wieści z miasta i okolic

Dom weselny Dworek w Dolinie

"Dworek w dolinie" położony jest u zbocza doliny Parku Kulturowo Krajobrazowego Źródliskowej Doliny Płoni, która stanowi północn...

Reklama 3

SONDA

Czy podoba Ci się portal emysliborz.pl

TAK
NIE
P A R T N E R Z Y

© 2018 eMysliborz.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Administrator: Maciej.
Redakcja serwisu EMYSLIBORZ.PL nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego. Redakcja serwisu nie ponosi również odpowiedzialnośći za treść dodanych ogłoszeń, publikowanych firm oraz reklam.