Reklama [B] - FIEGE
Ińsko z nowymi atrakcjami. Widok z wysokości 30 m!

Widok na jezioro i piękną okoliczną przyrodę rozpościerający się z wieży widokowej w Ińsku będzie nową atrakcją turystyczną Pomorza Zachodniego.

 Podobnie jak pływający pomost o długości ponad 200 metrów. W czwartek i piątek 4-5 kwietnia br. obie inwestycje zrealizowane przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego zostały oddane do użytku.

Wieża widokowa w Ińskim Parku Krajobrazowym ma stalową, ażurową konstrukcję o wysokości 30 metrów. Jej kolorystyka nawiązuje do identyfikacji wizualnej Pomorza Zachodniego. Obiekt ma 8 „pięter” i wyposażony jest w schody oraz windę, a jego budowa kosztowała 3,4 mln zł. Z wieży rozpościera się widok na jezioro Ińsko oraz Rezerwat Wyspa Sołtyski.

 - Zawsze z sentymentem myślę o Ińsku, bo tutaj byłem na swoim pierwszym obozie. Teraz mogę skonfrontować wspomnienia może nie z lotu ptaka, ale z wysokości 30 metrów. Gratuluję społeczności Ińska tego obiektu. Z pewnością będzie dobrze służył mieszkańcom, jak i coraz liczniej przyjeżdżającym turystom – mówił marszałek Olgierd Geblewicz, który dodał, że często reklamuje w Szczecinie przepiękne zakątki Ińska.

 Marszałek podziękował pracownikom Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Zachodniopomorskiego, burmistrzowi Ińska Jackowi Liwakowi i samorządowcom zaangażowanym w projekt. – Dzięki nim okolica staje się jeszcze piękniejsza – zaznaczył marszałek. Wicemarszałek Jarosław Rzepa podkreślał również dużą rolę architekta i wykonawcy.

 Z wieży będzie mógł skorzystać każdy chętny. Wstęp na nią jest bezpłatny, a sam obiekt jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych… i robi wielkie wrażenie. Podczas otwarcia dzieci z Ińska nie kryły emocji – „Ale tu wysoko! Na dole wszystko jest takie malutkie” – mówiły i podkreślały, że wejście na samą górę wymaga pewnej odwagi.

 Poczuj bliskość jeziora

 Pomost na Jeziorze Ińsko usytuowany jest wzdłuż linii brzegowej. Jego konstrukcja składa się z dwóch części, jedna z nich jest stała, oparta na stalowych palach, a druga wzniesiona na betonowych pływakach. Łączna długość to 216 m, jest więc wystarczająco dużo miejsca, żeby zaprzyjaźnić się z atmosferą jeziora w wyjątkowych okolicznościach. 

 Parki jeszcze bardziej przyjazne

 Wieża i pomost to część wielkiego projektu budowy infrastruktury turystycznej w 6 parkach krajobrazowych województwa zachodniopomorskiego, w który zaangażowanych było łączenie 32 partnerów, głównie gminy i nadleśnictwa. Projekt został wsparty środkami Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014 – 2020. W 300 miejscach stanęły ponad 2 tys. elementów: wiaty, ławki i ławostoły, tablice, miejsca ogniskowe, kosze na śmieci oraz ruchome elementy edukacyjne.

 

Źródło: ZACHODNIOPOMORSKI URZĄD WOJEWÓDZKI W SZCZECINIE

06-04-2019 Redakcja

Dodaj komentarz

MYŚLIBÓRZ Pogoda
R E K L A M A 1
Reklama 1 - GBS Bank
R E K L A M A 2
Reklama 2 - MARAL - Hurtownia BHP / PPOŻ

FIRMY

Dom weselny Dworek w Dolinie

"Dworek w dolinie" położony jest u zbocza doliny Parku Kulturowo Krajobrazowego Źródliskowej Doliny Płoni, która stanowi północn...

SEMILAC - dystrybutor kosmetyków i akcesoriów do stylizacji pazn...

Oficjalny sklep producenta lakierów do paznokci Semilac. Posiadamy w swojej ofercie profesjonalne kosmetyki oraz akcesoria do st...

Fizjoterapeuta Kamil Wróblewski

Rehabilitacja, masaż, terapia manualna.

SONDA

Czy podoba Ci się portal emysliborz.pl

TAK
NIE
P A R T N E R Z Y

© 2018 eMysliborz.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Administrator: Maciej.
Redakcja serwisu EMYSLIBORZ.PL nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego. Redakcja serwisu nie ponosi również odpowiedzialnośći za treść dodanych ogłoszeń, publikowanych firm oraz reklam.