Geo-Invest
Nie zatrzymał się do kontroli bo był pijany. Auto doszczętnie spłonęło.

Policjanci namierzyli osobowe audi A4, którego kierujący, na krótkim odcinku drogi, popełnił kilka wykroczeń w ruchu drogowym.

Przy próbie zatrzymania pojazdu do kontroli, kierowca znacznie przyśpieszył nie reagując na wyraźne sygnały do zatrzymania. Po szybkim pościgu okazało się, że ujęty mężczyzna miał blisko promil alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Dębnie, w trakcie patrolu w okolicach Barnówka, zauważyli osobowe Audi A4, którego kierujący bardzo szybko poruszał sie po drodze i na krótkim odcinku drogi popełnił kilka wykroczeń. Natychmiast podjęli próbę zatrzymania pirata drogowego, który nie stosował się do wyraźnych sygnałów, obligujących go do zatrzymania. Ponadto w trakcie ucieczki kierujący nadal popełniał szereg wykroczeń, narażając tym samym na niebezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.

Dynamiczne działania pościgowe zakończyły się na terenie kompleksu leśnego do którego wjechał pirat drogowy, a następnie porzucił pojazd i próbował swoich sił ratując się pieszą ucieczką. Mundurowi nie dali mu jednak żadnych szans. Zatrzymanym okazał się 38-letni mieszkaniec gminy Lubiszyn. Jak się później okazało w organizmie mężczyzny stwierdzono blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

To jeszcze nie wszysko. 38-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, jego pojazd nie posiadał aktualnego ubezpieczenia ,,OC", a także zatrzymany wcześniej dowód rejestracyjny. W jego mieszkaniu ujawnono także środki odużające w postaci amfetaminy. W wyniku prowadzonego pościgu oraz odniesionych uszkodzeń, pozostawiony przez kierującego pojazd zapalił się i doszczętnie spłonął. Na szczęście udało się uniknąć pożaru lasu dzięki szybkiej reakcji strażaków z Dębna.

Teraz nieodpowiedzialny kierowca poniesie zasłużoną karę. Dzięki zdecydowanej i bardzo szybkiej reakcji funkcjonariuszy z Dębna, pirat drogowy został zatrzymany a na drodze nie doszło do tragedii.Źródło: KPP Myślibórz

05-08-2021 Redakcja

Dodaj komentarz

Komentarze

  • Tragedia,brak słów,,,,
MYŚLIBÓRZ Pogoda
REKLAMA [B]
Reklama [B] - GBS Bank

OSTATNIO DODANE FIRMY

Virtualnetia

Kompleksowa obsługa z zakresu projektowania i tworzenia stron WWW, sklepów internetowych oraz reklamy w sieciach społecznościowy...

eMysliborz.pl

eMysliborz.pl wieści z miasta i okolic

Dom weselny Dworek w Dolinie

"Dworek w dolinie" położony jest u zbocza doliny Parku Kulturowo Krajobrazowego Źródliskowej Doliny Płoni, która stanowi północn...

OGŁOSZENIA

SONDA

Czy podoba Ci się portal emysliborz.pl

TAK
NIE