Reklama [B] - FIEGE
Nielegalne odpady wróciły do Wielkiej Brytanii

Blisko 2 tys. ton śmieci nielegalnie przywiezionych do Polski w 2017 r. trafiło z powrotem do Wielkiej Brytanii. Przeszło 90 transportów zmieszanych odpadów budowlanych oraz odpadów tworzyw sztucznych wywieziono z działki przy ul. Na Grobli 4 w Stargardzie, po interwencji policjantów, inspektorów ochrony środowiska z WIOŚ oraz pracowników stargardzkiego magistratu.

Nielegalne odpady były składowane w hali magazynowej, poza nią oraz na naczepach trzech pojazdów ciężarowych. Sprawa trafiła do Głównego Inspektora Ochrony Środowiska, który prowadzi postępowania dotyczące międzynarodowego przemieszczania odpadów. GIOŚ nawiązał współpracę z brytyjskim urzędem Environment Agency, którego przedstawiciele przyjechali do Stargardu na oględziny. Po wizycie strona angielska uznała, że odpady zgromadzone przy ul. Na Grobli 4 w Stargardzie pochodzą z Wielkiej Brytanii.

Wywożenie odpadów do Wielkiej Brytanii na koszt Environment Agency rozpoczęło się 7 stycznia 2019 r. Prowadzone było pod nadzorem pracowników Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Szczecinie i Urzędu Miejskiego w Stargardzie, w obecności funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Straży Pożarnej.

Postępowanie w sprawie nielegalnego składowania odpadów prowadzi Prokuratura Rejonowa w Stargardzie.

Problem nielegalnego składowania odpadów był tematem spotkania wojewody Tomasza Hinca oraz szefów służb ze starostami w czerwcu ubiegłego roku. Wojewoda zwrócił się do samorządowców o rzetelne podejście do wydawania zezwoleń na gromadzenie odpadów, tak by minimalizować ryzyko przestępczej działalności w tym obszarze. Przedstawiciele Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, Państwowej Straży Pożarnej i Policji zapewnili, że służby na bieżąco monitorują bezpieczeństwo w miejscu nielegalnych składowisk oraz tych działających legalnie.

 

Źródło: ZACHODNIOPOMORSKI URZĄD WOJEWÓDZKI W SZCZECINIE

03-04-2019 Redakcja

Dodaj komentarz

MYŚLIBÓRZ Pogoda
R E K L A M A 1
Reklama 1 - GBS Bank
R E K L A M A 2
Reklama 2 - MARAL - Hurtownia BHP / PPOŻ

FIRMY

Dom weselny Dworek w Dolinie

"Dworek w dolinie" położony jest u zbocza doliny Parku Kulturowo Krajobrazowego Źródliskowej Doliny Płoni, która stanowi północn...

SEMILAC - dystrybutor kosmetyków i akcesoriów do stylizacji pazn...

Oficjalny sklep producenta lakierów do paznokci Semilac. Posiadamy w swojej ofercie profesjonalne kosmetyki oraz akcesoria do st...

Fizjoterapeuta Kamil Wróblewski

Rehabilitacja, masaż, terapia manualna.

SONDA

Czy podoba Ci się portal emysliborz.pl

TAK
NIE
P A R T N E R Z Y

© 2018 eMysliborz.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Administrator: Maciej.
Redakcja serwisu EMYSLIBORZ.PL nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego. Redakcja serwisu nie ponosi również odpowiedzialnośći za treść dodanych ogłoszeń, publikowanych firm oraz reklam.