Reklama [B] Krotoski - Cichy / Seat Tarraco
Otwarty Turniej Strzelecki Młodzieży w broni pneumatycznej Zima z LOK - 2018

Po raz drugi w  okresie ferii zimowych  Zarząd  Powiatowej Organizacji Ligi Obrony Kraju w Myśliborzu wraz z Dyrekcją Gimnazjum Publicznego im. H. Sienkiewicza na terenie  tutejszej strzelnicy zorganizowali i przeprowadzili cykl zajęć treningowych zakończonych Otwartym Turniejem Strzeleckim  Młodzieży Szkolnej w strzelaniu z broni pneumatycznej.

Impreza wpleciona została w szereg przedsięwzięć  kulturalnych i sportowych w ramach  ferii skierowanych do myśliborskiej młodzieży z terenu  miasta i gminy Myślibórz.

Zajęcia  były prowadzone przez  wykwalifikowanych trenerów i organizatorów  strzelectwa sportowego m.in. przez p. Piotra Juszczaka, Janusza Szyszko i Mariana Głowackiego i obejmowały pięć dwugodzinnych treningów strzeleckich, w których łącznie wzięło udział 64 uczestników.

Podsumowaniem zajęć był turniej strzelecki w konkurencji karabin pneumatyczny –KPN 20. Na zwycięzców czekały dyplomy, puchary i medale ufundowane przez myśliborski LOK i Burmistrza Miasta i Gminy Myślibórz  Do strzeleckiej rywalizacji na bardzo profesjonalnie przygotowanym  przez zawodników obiekcie, przystąpiła chętna młodzież szkolna z myśliborskich szkół oraz dorośli – łącznie 14 zawodników.

Turniej przebiegał w bardzo przyjemnej atmosferze a ostra rywalizacja przebiegała do ostatniego strzału. Zawody prowadzili sędziowie liniowi: p. Marian Głowacki s. kl. III, i p. Piotr Juszczak wraz p. Romanem Czernielewskim. Zespołowi obliczeniowemu przewodniczył  p. Janusz Szyszko

Indywidualnie  I - e miejsca  w karabinie pneumatycznym w kat. szkół średnich wystrzelała: Oliwia Mikołajewicz z ZS im. Noblistów Polskich w Myśliborzu zdobywając puchar Burmistrza Myśliborza, natomiast w kat. szkół gimnazjalnych Bartosz Czekała (Gimn. im. H. Sienkiewicza).

Po raz pierwszy zarówno w zajęciach jak i w turnieju startowali uczniowie myśliborskiej SP nr 3. Wśród nich pierwsze miejsce wywalczył Mikołaj Czekała.

Dodatkowo zgodnie z regulaminem zawodów  przeprowadzono  rozgrywkę strzelecką w karabinie pomiędzy opiekunami i trenerami. W tej grupie triumfował  Piotr Juszczak z ZS im. Noblistów Polskich  przed Romanem Czernielewskim i Marianem Głowackim

Na podsumowaniu wyników  zwycięzcom zawodów wywalczone trofea wręczali w imieniu organizatorów p. Janusz Szyszko- prezes ZP LOK w Myśliborzu oraz sędzia p. Marian Głowacki.

Organizatorzy dziękują serdecznie  kadrze instruktorskiej i młodzieży za osiągnięte wyniki oraz sportową postawę, Dyrekcji Gimnazjum za udostępnienie dla młodzieży strzelnicy  oraz  za udzieloną pomoc i wsparcie w przygotowaniu turnieju.

Źródło: UM Myślibórz
Tekst i foto: Janusz Szyszko

06-02-2018 Redakcja

Dodaj komentarz

MYŚLIBÓRZ Pogoda
R E K L A M A 1
Reklama 1 - GBS Bank
R E K L A M A 2
Reklama 2 - MARAL - Hurtownia BHP / PPOŻ

FIRMY

Dom weselny Dworek w Dolinie

"Dworek w dolinie" położony jest u zbocza doliny Parku Kulturowo Krajobrazowego Źródliskowej Doliny Płoni, która stanowi północn...

SEMILAC - dystrybutor kosmetyków i akcesoriów do stylizacji pazn...

Oficjalny sklep producenta lakierów do paznokci Semilac. Posiadamy w swojej ofercie profesjonalne kosmetyki oraz akcesoria do st...

Fizjoterapeuta Kamil Wróblewski

Rehabilitacja, masaż, terapia manualna.

SONDA

Czy podoba Ci się portal emysliborz.pl

TAK
NIE
P A R T N E R Z Y

© 2018 eMysliborz.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Administrator: Maciej.
Redakcja serwisu EMYSLIBORZ.PL nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego. Redakcja serwisu nie ponosi również odpowiedzialnośći za treść dodanych ogłoszeń, publikowanych firm oraz reklam.