Reklama [B] - FIEGE
Ponad 2 mln zł na rewitalizację obwarowań miejskich!

W przyszłym roku odrestaurujemy mury obronne i Bramę Pyrzycką.

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Gmina Myślibórz uplasowała się na 1. miejscu w rankingu wszystkich gmin województwa zachodniopomorskiego podczas naboru w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego na realizację zadań związanych z dziedzictwem kulturowym i rozwojem produktów turystycznych na bazie potencjałów endogenicznych. Dzięki wygranemu konkursowi możemy liczyć na unijne dofinansowanie zadania związanego z renowacją obwarowań miejskich i Bramy Pyrzyckiej na poziomie 2 mln 194 tys. zł. Koszt całkowity zadania wyniesie 2 mln 581 tys. zł.

– Tradycje naszego miasta związane są z jego funkcją obronną sięgającą XIII wieku, w średniowiecznych kronikach Myślibórz jest określany jako civitas bene munita, czyli miasto znakomicie ufortyfikowane, obwarowane. Cieszę się, że poprzez rewitalizację murów obronnych mamy szansę na podkreślenie historycznych, kulturowych ale i turystycznych aspektów naszego miasta – powiedział burmistrz Piotr Sobolewski.

W ramach zadania rewitalizacji będą podlegać ocalałe ciągi dawnych obwarowań miejskich, które od kilku już lat znajdują się w nieciekawej kondycji. Przy okazji odnowiona zostanie również zabytkowa Brama Pyrzyckiej. Wniosek Gminy Myślibórz obejmuje również zwrot kosztów poniesionych na rewitalizację Baszty Prochowej, której gruntowną renowację przeprowadziliśmy w 2016 roku. Zgodnie z harmonogramem prac całość zadania zostanie zrealizowana do końca 2018 roku.

Źródło: UM Myślibórz

02-01-2018 Redakcja

Dodaj komentarz

MYŚLIBÓRZ Pogoda
R E K L A M A 1
Reklama 1 - GBS Bank
R E K L A M A 2
Reklama 2 - MARAL - Hurtownia BHP / PPOŻ

FIRMY

Dom weselny Dworek w Dolinie

"Dworek w dolinie" położony jest u zbocza doliny Parku Kulturowo Krajobrazowego Źródliskowej Doliny Płoni, która stanowi północn...

SEMILAC - dystrybutor kosmetyków i akcesoriów do stylizacji pazn...

Oficjalny sklep producenta lakierów do paznokci Semilac. Posiadamy w swojej ofercie profesjonalne kosmetyki oraz akcesoria do st...

Fizjoterapeuta Kamil Wróblewski

Rehabilitacja, masaż, terapia manualna.

SONDA

Czy podoba Ci się portal emysliborz.pl

TAK
NIE
P A R T N E R Z Y

© 2018 eMysliborz.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Administrator: Maciej.
Redakcja serwisu EMYSLIBORZ.PL nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego. Redakcja serwisu nie ponosi również odpowiedzialnośći za treść dodanych ogłoszeń, publikowanych firm oraz reklam.