Reklama [B] - Autopromocja
Region.Mocne uderzenie CBŚP w agencje towarzyskie

CBŚP przeprowadziło zmasowane działania, likwidując pięć agencji towarzyskich działających w centrum Poznania. Rozbito także zorganizowaną grupę przestępczą, o kierowanie którą podejrzana jest „Kama”. Do sprawy zatrzymano 13 osób, którym w Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu przedstawiono zarzuty czerpania korzyści z cudzego nierządu. Funkcjonariusze ustalają, w jaki sposób kobiety były werbowane do pracy w agencjach.

Policjanci z Zarządu w Poznaniu Centralnego Biura Śledczego Policji ustalili, że na terenie Poznania działają agencje towarzyskie, w których podejrzani mogą zajmować się sutenerstwem. Nielegalna działalność była prowadzona pod szyldem salonów SPA. Dzięki policjantom CBŚP oraz prokuratorom z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu zebrano wstępne informacje, z których wynikało, że podejrzani z procederu uczynili sobie stałe źródło dochodu i mogli zarobić blisko milion złotych. Według śledczych całym „interesem” zarządzała Ewa D. ps. „Kama”, która miała organizować pracę nie tylko kobietom, ale także ochroniarzom. Wszystko wskazuje na to, iż przez dwuletni okres działania agencji mogło tam „pracować|” nawet 100 kobiet.

Skoordynowane działania, podczas których zlikwidowano agencje towarzyskie rozpoczęły się w kilku miejscach o tej samej godzinie. Wówczas to, policjanci CBŚP z Poznania, Łodzi, Opola, Bydgoszczy, Wrocławia i Gdańska, przy wsparciu funkcjonariuszy z KWP w Poznaniu weszli do obiektów, zamykając tym samym 5 agencji towarzyskich. Działania zostały przeprowadzone w ścisłym centrum Poznania. Dodatkowo dwie osoby zostały zatrzymane na terenie Wrocławia i Gdańska.

Do sprawy łącznie zatrzymano 13 osób (3 mężczyzn i 10 kobiet) oraz zabezpieczono telefony komórkowe i sprzęt komputerowy. Na poczet przyszłych kar zabezpieczono także kilkadziesiąt tysięcy złotych w gotówce.

W Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu, wszystkim podejrzanym przedstawiono zarzuty dotyczące czerpania korzyści majątkowych z nierządu innych osób, jedna podejrzana usłyszała zarzut kierowania grupą, a jedenastu grozi odpowiedzialność za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Decyzją sądy dwie osoby zostały tymczasowo aresztowane.

Warto podkreślić, że śledztwo jest w początkowej fazie i ustalane są dokładnie szczegóły procederu. Śledczy ustalają także majątek należący faktycznie do podejrzanych, w celu pozbawienia ich mienia zgromadzonego w trakcie prowadzenia niezgodnej z prawej działalności.

źródło: Centralne Biuro Śledcze Policji

12-03-2019 Redakcja

Dodaj komentarz

MYŚLIBÓRZ Pogoda
R E K L A M A 1
Reklama 1 - GBS Bank

OGŁOSZENIA

R E K L A M A 2
Reklama 2 - MARAL - Hurtownia BHP / PPOŻ

FIRMY

eMysliborz.pl

eMysliborz.pl wieści z miasta i okolic

Dom weselny Dworek w Dolinie

"Dworek w dolinie" położony jest u zbocza doliny Parku Kulturowo Krajobrazowego Źródliskowej Doliny Płoni, która stanowi północn...

SEMILAC - dystrybutor kosmetyków i akcesoriów do stylizacji pazn...

Oficjalny sklep producenta lakierów do paznokci Semilac. Posiadamy w swojej ofercie profesjonalne kosmetyki oraz akcesoria do st...

SONDA

Czy podoba Ci się portal emysliborz.pl

TAK
NIE
P A R T N E R Z Y

© 2018 eMysliborz.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Administrator: Maciej.
Redakcja serwisu EMYSLIBORZ.PL nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego. Redakcja serwisu nie ponosi również odpowiedzialnośći za treść dodanych ogłoszeń, publikowanych firm oraz reklam.