Reklama [B] - Autopromocja
Choszczno. Włamanie do jubilera przez sklep AGD...

Prokurator Rejonowy w Choszcznie skierował do Sądu Rejonowego w Choszcznie akt oskarżenia przeciwko mężczyznom,  którzy w maju 2019 r. w Choszcznie, działając wspólnie i w porozumieniu z inną osobą, po uprzednim otwarciu drzwi wejściowych do sklepu AGD dopasowanym narzędziem, dostali się do jego wnętrza, skąd dokonali kradzieży pieniędzy w kwocie 6.073 zł, a następnie przy użyciu elektronarzędzi wykonali otwór w ścianie oddzielającej sklep AGD od sklepu jubilerskiego, następnie po wycięciu otworu w sejfie stojącym bezpośrednio przy ścianie, z jego wnętrza dokonali kradzieży złotej i srebrnej biżuterii o łącznej wartości około 300.000 zł, tj. o przestępstwo z art. 279§1 kk.

Po dokonanym przestępstwie, i celem zatarcia śladów biologicznych, podejrzani rozlali we wnętrzu sklepu AGD, w miejscu wyciętego otworu, oraz na stojaki do biżuterii, popularny środek chemiczny „ACE”, który znajdował się w toalecie sklepu.

Na skutek działań funkcjonariuszy Policji sprawcy kradzieży zostali ustaleni i zatrzymani. Obaj przyznali się do winy, zaś na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.  Te środek był stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu.

Podejrzani (lat 44 i 46) byli w przeszłości wielokrotnie karani sądownie, a jeden z nich zarzucanego czynu dopuścił się w warunkach multirecydywy.

Za popełnienie czynu z art. 279§1 kk grozi kara pozbawienia wolności od 1 roku do 10 lat, natomiast wobec multirecydywisty sąd wymierza karę pozbawienia wolności za przypisane przestępstwo w wysokości powyżej dolnej granicy ustawowego zagrożenia, a może ją wymierzyć do górnej granicy ustawowego zagrożenia zwiększonego o połowę.

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Szczecinie

Zdjęcie:Lubuska Policja

20-02-2020 Redakcja

Dodaj komentarz

MYŚLIBÓRZ Pogoda
R E K L A M A 1
Reklama 1 - GBS Bank

OGŁOSZENIA

R E K L A M A 2
Reklama 2 - MARAL - Hurtownia BHP / PPOŻ

FIRMY

eMysliborz.pl

eMysliborz.pl wieści z miasta i okolic

Dom weselny Dworek w Dolinie

"Dworek w dolinie" położony jest u zbocza doliny Parku Kulturowo Krajobrazowego Źródliskowej Doliny Płoni, która stanowi północn...

SEMILAC - dystrybutor kosmetyków i akcesoriów do stylizacji pazn...

Oficjalny sklep producenta lakierów do paznokci Semilac. Posiadamy w swojej ofercie profesjonalne kosmetyki oraz akcesoria do st...

SONDA

Czy podoba Ci się portal emysliborz.pl

TAK
NIE
P A R T N E R Z Y

© 2018 eMysliborz.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Administrator: Maciej.
Redakcja serwisu EMYSLIBORZ.PL nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego. Redakcja serwisu nie ponosi również odpowiedzialnośći za treść dodanych ogłoszeń, publikowanych firm oraz reklam.