Reklama [B] - Vendo Park
Sprawca napaści na księdza w Myśliborzu został zatrzymany

 

Prokuratura Rejonowa w Myśliborzu wszczęła śledztwo w sprawie zdarzenia, do jakiego doszło w dniu 24 października 2020r. na stacji benzynowej w Myśliborzu, w wyniku którego obrażeń ciała na okres do 7 dni doznał wikary tamtejszego kościoła, tj. m.in. o czyn z art. 157§2 kk. Sprawca tego zdarzenia w dniu 29 października 2020 r. został zatrzymany.

 Z dotychczasowych ustaleń śledztwa wynika, iż pokrzywdzony został zaatakowany przez jednego z uczestników demonstracji związanej z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego jaka miała miejsce w dniu 24 października 2020 roku w Myśliborzu, w której brało udział około 150 osób.

W toku czynności procesowych ustalono, iż podejrzany publicznie i bez powodu, okazując rażące lekceważenie porządku prawnego poprzez zadawanie licznych ciosów spowodował u pokrzywdzonego obrażenia głowy, twarzy, żeber oraz kierował wobec pokrzywdzonego słowa wulgarne i uznane za obraźliwe – czyn ten zakwalifikowano jako przestępstwo spowodowania obrażeń ciała oraz znieważenia (art. 157 § 2 kk w zb. z art. 216 § 1 kk w zw. z art. 57a§ 1 kk w zw. z art. 11 § 2 kk).

Druga część zdarzenia miała miejsce w pomieszczeniach stacji benzynowej, gdzie przed atakiem ze strony podejrzanego schronił się pokrzywdzony. Podejrzany wiedząc już wówczas, iż pokrzywdzony jest księdzem w ramach czynu zakwalifikowanego również jako występek o charakterze chuligańskim z powodu przynależności wyznaniowej pokrzywdzonego zastosował wobec niego przymus w postaci bicia pięścią po głowie i twarzy, a nadto poprzez stosowanie groźby bezprawnej zmusił pokrzywdzonego do opuszczenia pomieszczenia, w którym się ukrywał. W trakcie tego zdarzenia doszło również do znieważenia pokrzywdzonego wobec którego ww. używał słów wulgarnych i uznanych za obelżywe, a nadto do naruszenia miru domowego zamkniętych pomieszczeń stacji benzynowej – czyn ten zakwalifikowano jako przestępstwo stosowania przemocy z powodu przynależności wyznaniowej, spowodowania obrażeń ciała pokrzywdzonego, znieważenia pokrzywdzonego, zmuszania przemocą do określonego zachowania, naruszenia miru domowego (art. 119 § 1 kk w zw. z art. 191 § 1 kk w zb. z art. 157 § 2 kk w zb. z art. 193 kk w zb. z art. 216 § 1 kk w zw. z art. 57 a § 1 kk w zw. z art. 11 § 2 kk). 

Czynności wykrywcze Policji prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Myśliborzu doprowadziły do procesowego ustalenia tożsamości sprawcy i na polecenie prokuratora jego zatrzymania.

Prokurator przedstawił w dniu 29.10.2020 roku ww. mężczyźnie zarzuty za czyny opisane powyżej, a nadto  w związku z tym, iż zatrzymany mężczyzna uczestnicząc w demonstracji wiedział, że jest dotknięty chorobą zakaźną wywołaną koronawirusem Sars-CoV-2, usłyszał on również zarzut bezpośredniego narażenia na zarażenie wielu osób, tj. o czyn z art. 161 § 3 kk.

Mężczyzna był dotychczas kilkukrotnie karany sądownie.

Za zarzucane podejrzanemu m.in. przestępstwo narażenia wielu ludzi na zakażenie chorobą zakaźną grozi odpowiedzialność karna w postaci kary pozbawienia wolności w wymiarze od roku do lat 10, przy czym – przestępstwo to jest zagrożone najsurowszą karą spośród wszystkich przestępstw zarzucanych podejrzanemu.

Po wykonaniu czynności z udziałem podejrzanego prokurator skierował do Sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. 

Źródło: Prokuratura Okręgowa w Szczecinie

Źródło zdjęcia: UMiG Myślibórz

31-10-2020 Redakcja

Dodaj komentarz

Komentarze

  • Pseciesz to Bimbas
  • Zamknąć na długie lata w więzieniu o zaostrzonym rygorze dam dadzą mu odpowiedni wycisk
  • A dlaczego nie są podane choćby inicjały tego przestępcy?
MYŚLIBÓRZ Pogoda
R E K L A M A 1
Reklama 1 - GBS Bank

OGŁOSZENIA

R E K L A M A 2
Reklama 2 - MARAL - Hurtownia BHP / PPOŻ

FIRMY

eMysliborz.pl

eMysliborz.pl wieści z miasta i okolic

Dom weselny Dworek w Dolinie

"Dworek w dolinie" położony jest u zbocza doliny Parku Kulturowo Krajobrazowego Źródliskowej Doliny Płoni, która stanowi północn...

SEMILAC - dystrybutor kosmetyków i akcesoriów do stylizacji pazn...

Oficjalny sklep producenta lakierów do paznokci Semilac. Posiadamy w swojej ofercie profesjonalne kosmetyki oraz akcesoria do st...

Reklama 3

SONDA

Czy podoba Ci się portal emysliborz.pl

TAK
NIE
P A R T N E R Z Y

© 2018 eMysliborz.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Administrator: Maciej.
Redakcja serwisu EMYSLIBORZ.PL nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego. Redakcja serwisu nie ponosi również odpowiedzialnośći za treść dodanych ogłoszeń, publikowanych firm oraz reklam.