Reklama [B] SEAT GRUPA CICHY
Stracił swój samochód - bo nie wiedział, że był kradziony

Pyrzyccy policjanci odzyskali osobowego Mercedesa wartego 90 tysięcy złotych. Samochód został utracony na terenie Niemiec. Niczego nieświadomy właściciel użytkował pojazd od dwóch lat.

Policjanci pyrzyckiej komendy odzyskali samochód marki Mercedes, który został utracony na terenie Niemiec. Mieszkaniec powiatu pyrzyckiego kupił samochód dwa lata temu w komisie nieopodal Berlina. W Polsce bezproblemowo w urzędzie zarejestrował pojazd i jeździł nim do chwili gdy chcąc dokonać przeglądu samochodu zgłosił ten fakt do autoryzowanego serwisu. Podając numer VIN pojazdu usłyszał, że jest to niemożliwe bo samochód jest kradziony.

Zaskoczony informacją mężczyzna, w przekonaniu iż jest to jakaś pomyłka postanowił wyjaśnić sytuację na Policji. Po sprawdzeniu numeru pojazdu w systemach policyjnych okazało się niestety że, to nie jest pomyłka, a pojazd rzeczywiście został utracony na terenie Niemiec. Pojazd zatrzymano, a dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Policja pod nadzorem prokuratury.

Ku przestrodze informujemy!

Jeżeli zamierzamy nabyć pojazd z drugiej ręki, watro sprawdzić jego dane w systemach policyjnych. Wiąże się to jednak z tym, iż pojazd który chcemy sprawdzić musimy mieć namacalnie w zasięgu, tzn. możemy takim pojazdem przyjechać do jednostki Policji i dokonać sprawdzenia. Istotne jest to z uwagi na to że, jeżeli pojazd został utracony w wyniku przestępstwa zostaje on automatycznie zarekwirowany. Potencjalny sprzedawca gdy nie ma nic do ukrycia, zgodzi się na tego typu sprawdzenie, a my w przyszłości unikniemy przykrych konsekwencji nietrafionego zakupu.

 

Źródło: KPP w Pyrzycach

08-10-2019 Redakcja

Dodaj komentarz

MYŚLIBÓRZ Pogoda
R E K L A M A 1
Reklama 1 - GBS Bank

OGŁOSZENIA

R E K L A M A 2
Reklama 2 - MARAL - Hurtownia BHP / PPOŻ

FIRMY

Dom weselny Dworek w Dolinie

"Dworek w dolinie" położony jest u zbocza doliny Parku Kulturowo Krajobrazowego Źródliskowej Doliny Płoni, która stanowi północn...

SEMILAC - dystrybutor kosmetyków i akcesoriów do stylizacji pazn...

Oficjalny sklep producenta lakierów do paznokci Semilac. Posiadamy w swojej ofercie profesjonalne kosmetyki oraz akcesoria do st...

Fizjoterapeuta Kamil Wróblewski

Rehabilitacja, masaż, terapia manualna.

SONDA

Czy podoba Ci się portal emysliborz.pl

TAK
NIE
P A R T N E R Z Y

© 2018 eMysliborz.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Administrator: Maciej.
Redakcja serwisu EMYSLIBORZ.PL nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego. Redakcja serwisu nie ponosi również odpowiedzialnośći za treść dodanych ogłoszeń, publikowanych firm oraz reklam.