Wiózł panele fotowoltaiczne niewiadomego pochodzenia

Warte ponad 100 tys. zł panele fotowoltaiczne z odciętymi przewodami zatrzymali 20 stycznia niedaleko Szczecina funkcjonariusze ze Wspólnej Polsko - Niemieckiej Placówki w Pomellen. Urządzenia były w dostawczym Iveco, którym przyjechał z Niemiec 32-letni Polak. Okazało się, że mężczyzna kierował mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Polsko – niemiecki patrol w okolicach Radziszewa skontrolował dostawcze Iveco, którym podróżowało z Niemiec dwóch Polaków. Funkcjonariusze sprawdzili przewożony przez nich ładunek i stwierdzili, że cała przestrzeń bagażowa auta wypełniona była panelami fotowoltaicznymi. Urządzenia miały poodcinane przewody. Kierowca nie potrafił wyjaśnić, skąd pochodzi towar, żaden z mężczyzn nie posiadał przy sobie jakichkolwiek dokumentów świadczących o legalnym nabyciu paneli. Z uwagi na podejrzenie kradzieży, zatrzymano w sumie 163 panele fotowoltaiczne o szacunkowej wartości ponad 100 tys. zł.

Dodatkowo funkcjonariusze ustalili, że 32-letni mieszkaniec powiatu świebodzińskiego, który prowadził samochód, ma orzeczony bezterminowy sądowy zakaz kierowania pojazdami. Dalsze czynności będą prowadzić funkcjonariusze szczecińskiej Straży Granicznej.

Źródło Morski Oddział Straży Granicznej

24-01-2020 Redakcja

Dodaj komentarz

MYŚLIBÓRZ Pogoda
R E K L A M A 1
Reklama 1 - GBS Bank

OGŁOSZENIA

R E K L A M A 2
Reklama 2 - MARAL - Hurtownia BHP / PPOŻ

FIRMY

eMysliborz.pl

eMysliborz.pl wieści z miasta i okolic

Dom weselny Dworek w Dolinie

"Dworek w dolinie" położony jest u zbocza doliny Parku Kulturowo Krajobrazowego Źródliskowej Doliny Płoni, która stanowi północn...

SEMILAC - dystrybutor kosmetyków i akcesoriów do stylizacji pazn...

Oficjalny sklep producenta lakierów do paznokci Semilac. Posiadamy w swojej ofercie profesjonalne kosmetyki oraz akcesoria do st...

SONDA

Czy podoba Ci się portal emysliborz.pl

TAK
NIE
P A R T N E R Z Y

© 2018 eMysliborz.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Administrator: Maciej.
Redakcja serwisu EMYSLIBORZ.PL nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego. Redakcja serwisu nie ponosi również odpowiedzialnośći za treść dodanych ogłoszeń, publikowanych firm oraz reklam.