Usługi Elektryczne
Wyniki kontroli prędkości na S-3

Za nami kolejne działania które przeprowadzili policjanci z myśliborskiej grupy ,,SPEED". Działania tego typu, które systematycznie organizowane są na drogach naszego Powiatu, niestety nadal pokazują, że zbyt szybka jazda stanowi istotny problem na naszych drogach. Wciąż wiele osób prowadzących pojazdy przekracza dozwoloną prędkość i to często w sposób rażący ignorując obowiązujące limity.

Policjanci kontrolowali prędkość wszędzie tam, gdzie występuje największa ilość zagrożeń związanych z nierespektowaniem przez kierujących obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Główny cel, jaki przyświecał prowadzonym działaniom, to zapobieganie wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego.

Niepokojący w dalszym ciągu jest fakt, że w czasie jednej godziny mundurowi ujawnili 10 pojazdów, których kierowcy przekroczyli dopuszczalną prędkość w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkość do 120 km/h. Rekordzistą okazał się kierujący pojazdem marki Audi, który poruszał się z prędkością około 190 km/h. Powyższe działania prowadzone były w sposób statyczny, dlatego wobec kierujących którzy złamali przepisy ruchu drogowego zostaną skierowane wnioski o ukaranie do Sądu.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących po drogach naszego Powiatu policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Funkcjonariusze przypominają jednocześnie, jak ważna jest jazda z prędkością dostosowaną do panujących warunków drogowych, czyli taką, aby kierowca miał możliwość pełnego panowania nad pojazdem i w razie potrzeby mógł go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka.

Pamiętajmy, że stosując się do obowiązujących przepisów, dbamy o życie i zdrowie nasze, naszych najbliższych oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego.

źródło KPP w Myśliborzu

23-04-2022 Redakcja

Dodaj komentarz

MYŚLIBÓRZ Pogoda
REKLAMA [B]
Reklama [B] - GBS Bank

OSTATNIO DODANE FIRMY

Virtualnetia

Kompleksowa obsługa z zakresu projektowania i tworzenia stron WWW, sklepów internetowych oraz reklamy w sieciach społecznościowy...

eMysliborz.pl

eMysliborz.pl wieści z miasta i okolic

Dom weselny Dworek w Dolinie

"Dworek w dolinie" położony jest u zbocza doliny Parku Kulturowo Krajobrazowego Źródliskowej Doliny Płoni, która stanowi północn...

OGŁOSZENIA

SONDA

Czy podoba Ci się portal emysliborz.pl

TAK
NIE