Reklama [B] SEAT GRUPA CICHY
Zabił psa. Działał ze szczególnym okrucieństwem.

Na wniosek Prokuratora Rejonowego w Myśliborzu Sąd Rejonowy w Myśliborzu zastosował tymczasowe aresztowanie wobec mężczyzny podejrzanego o to, że w dniu 2 września 2019 r. w jednej z miejscowości na terenie powiatu myśliborskiego działając ze szczególnym okrucieństwem, poprzez zadanie nożem kilkunastu ran kłutych i ciętych w okolicach klatki piersiowej, jamy brzusznej, kończyn przednich i tylnych w wyniku czego doszło do uszkodzenia narządów wewnętrznych zabił psa rasy mieszanej, tj. o przestępstwo z art. 35 ust. 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt, i in.

Prokuratura Rejonowa w Myśliborzu nadzoruje postępowanie w przedmiotowej sprawie.

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że podejrzany w dniu 2 września 2019 r. działając ze szczególnym okrucieństwem zabił psa rasy mieszanej zadając zwierzęciu przy użyciu noża kilkanaście ran kłutych i ciętych w okolicach klatki piersiowej, jamy brzusznej, kończyn przednich i tylnych w wyniku czego doszło do uszkodzenia narządów wewnętrznych w tym serca, płuc, a także wątroby.

Dochodzenie wykazało, ponadto, że podejrzany bezpośrednio po dokonaniu tego przestępstwa groził świadkowi w celu wywarcia wpływu na świadka aby ten zaniechał powiadamiania Policji o zdarzeniu.

Z tego względu mężczyzna usłyszał również zarzut dotyczący przestępstwa z art. 245 kk. Prokurator po przedstawieniu zarzutów podejrzanemu, skierował wobec niego wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania. Aktualnie podejrzany przebywa w areszcie.

Podejrzanemu  m. in. na podstawie art. 35 ust. 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.


STRONA GŁÓWNA


Źródło: PO SZCZECIN
Zdjęcie: KPP MYŚLIBÓRZ

 

Zapraszamy na nasze pozostałe portale:

 

ePolczyn.pl

eLobez.pl

eSwidwin.pl

eWalcz.pl

eChojna.pl

ePelczyce.pl

12-09-2019 Redakcja

Dodaj komentarz

MYŚLIBÓRZ Pogoda
R E K L A M A 1
Reklama 1 - GBS Bank

OGŁOSZENIA

R E K L A M A 2
Reklama 2 - MARAL - Hurtownia BHP / PPOŻ

FIRMY

Dom weselny Dworek w Dolinie

"Dworek w dolinie" położony jest u zbocza doliny Parku Kulturowo Krajobrazowego Źródliskowej Doliny Płoni, która stanowi północn...

SEMILAC - dystrybutor kosmetyków i akcesoriów do stylizacji pazn...

Oficjalny sklep producenta lakierów do paznokci Semilac. Posiadamy w swojej ofercie profesjonalne kosmetyki oraz akcesoria do st...

Fizjoterapeuta Kamil Wróblewski

Rehabilitacja, masaż, terapia manualna.

SONDA

Czy podoba Ci się portal emysliborz.pl

TAK
NIE
P A R T N E R Z Y

© 2018 eMysliborz.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Administrator: Maciej.
Redakcja serwisu EMYSLIBORZ.PL nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego. Redakcja serwisu nie ponosi również odpowiedzialnośći za treść dodanych ogłoszeń, publikowanych firm oraz reklam.