Reklama [a] - USŁUGI ELEKTRYCZNE
Reklama [b] - Barlinek Okna Artur Gubała
Czym się kierować, wybierając obuwie robocze?

Na rynku mamy obecnie naprawdę duży wybór obuwia roboczego. Ze względu na tak szeroki asortyment, czasami można się pogubić.  Jak zatem dokonać właściwego wyboru? Najlepiej - kierując się prostymi wskazówkami:

  • Po pierwsze, określić zagrożenie, na jakie narażony może być pracownik;
  • Po drugie, sprecyzować stopień narażenia na działanie zagrażających czynników;
  • Po trzecie, określić warunki panujące w miejscu pracy oraz ewentualne utrudnienia terenowe oraz pozycję, w której się pracuje. Bardzo istotne bowiem jest czy jest to pozycja stojącą, siedząca, klęcząca czy też praca wymaga ciągłego ruchu lub chodzenia po drabinach i schodach.

Zawsze najlepiej dążyć do  kompromisu  miedzy najwyższym możliwym poziomem ochrony  komfortem pracy.                                                                                                          Podsumowując - warto aby pracodawca przed zakupem i dostarczeniem obuwia roboczego swoim pracownikom sprawdził, czy zostało ono oznaczone znakiem CE, czy odpowiada warunkom panującym na danym stanowisku pracy, czy jest odpowiednie dla stanu zdrowia pracownika i czy jest dopasowane do jego indywidualnych potrzeb. Najlepiej, gdyby obuwie robocze zostało dobrane tak, jakby było niemal skrojone na miarę.

Autor artykułu:

Best sp.j. Centrum bhp i ppoż.

Oddział Gorzów Wielkopolski

Ul. Zielona 33/34 66-400 Gorzów Wielkopolski

tel +48 509 785 214

https://bst24.pl/kategoria-produktu/obuwie-robocze/  

biuro@bst24.pl

19-09-2022 Redakcja

Dodaj komentarz