Reklama [b] - Barlinek Okna Artur Gubała
Areszt dla podpalacza.

Na wniosek śledczych i prokuratora myśliborski sąd tymczasowo aresztował 29-latka, który dokonał podpalenia wielorodzinnego domu w Myśliborzu.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu. Zatrzymany usłyszał zarzut spowodowania pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób, a także mieniu w wielkich rozmiarach. Za to przestępstwo grozi mu teraz nawet 10 lat więzienia.

W ubiegłą środę około godziny 01:00 w nocy dyżurny myśliborskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pożarze jednego z wielorodzinnych mieszkań w Myśliborzu. Natychmiast na miejsce skierował patrol policji. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że doszło do podpalenia. Z uwagi na zagrożenie, kilkanaście osób zostało ewakuowanych. W wyniku tego zdarzenia nikt z mieszkańców budynku na szczęście nie odniósł obrażeń.

Po zakończonej akcji na miejscu pracę rozpoczęli funkcjonariusze grupy dochodzeniowo-śledczej oraz technik kryminalistyki wraz z biegłym z zakresu pożarnictwa. Szybkie działania policjantów doprowadziły już kilka godzin po zdarzeniu do zatrzymania sprawcy, którym okazał się 29-letni mężczyzna, który został umieszczony w policyjnym areszcie.

Po zebranie materiału dowodowego, podejrzany został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut spowodowania pożaru zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób, a także mieniu w wielkich rozmiarach. Na wniosek śledczych i prokuratora, Sąd Rejonowy w Myśliborzu zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

12-06-2024 Redakcja

Dodaj komentarz

KATALOG FIRM

Jesteśmy wiodącym producentem aluminiowych systemów osłonowych w...
Firma Virtualnetia oferuje kompleksowe profesjonalne usługi w za...
Firma MARAL istnieje od 1995 roku. Od roku 2005 specjalizuje się...

OGŁOSZENIA

Prezes-Dyrektor Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko – Własnościowej w Chojnie

Rada Nadzorcza Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko – Własnościowej w Chojnie ul. Bałtycka 2, poszukuje kandydatów na stanowisko...


Doradca Klienta w Zespole Doradców Biznes

Doradca Klienta w Zespole Doradców Biznes Miejsce pracy: Myślibórz/teren woj. zachodniopomorskiego Do obowiązków zatrudnione...

Reklama [C] GBS Bank
Reklama [D] MARAL Hurtownia BHP

SONDA

Wybory Samorządowe 2024. Kandydaci na Burmistrza. Na kogo oddasz swój głos?

WASIEWICZ Agnieszka
SOBOLEWSKI Piotr Jerzy

CHĘTNIE CZYTANE

Śmiertelny wypadek między Gorzowem a Myśliborzem.

Śmiertelny wypadek między Gorzowem a Myśliborzem.

Jedna osoba zginęła w wypadku, który wydarzył się dziś około godziny pierwszej w nocy na drodze krajowej nr 119 (stara trójka) na wysokości Ściechówka.