Fotowoltaika
Reklama [b] - Barlinek Okna Artur Gubała
Barlinek: Potrącił kobietę na pasach. Za kierownicą siedział pijany mężczyzna

27-letni kierowca Forda na ulicy Niepodległości w Barlinku uderzył w kobietę poruszającą się po przejściu dla pieszych. Mężczyzna, jak się okazało był pod wpływem alkoholu, miał blisko 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Teraz ze swojego zachowania będzie tłumaczył się przed sądem.

Do wypadku z udziałem pieszej doszło dzisiaj około godziny 7:00 rano w Barlinku na ulicy Niepodległości. Ze wstępnych ustaleń pracujących tam policjantów wynika, że kierujący Fordem  nie ustąpił pierwszeństwa i potrącił przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych kobietę. W czasie, gdy doszło do wypadku piesza prawdopodobnie znajdowała się na środku przejścia.

Piesza, mieszkanka gminy Barlinek z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że kierujący Fordem był nietrzeźwy. W organizmie miał około 1 promila alkoholu.  27 - letni mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Odpowie teraz za spowodowanie wypadku znajdując się w stanie nietrzeźwości. O jego dalszym losie zdecyduje prokurator i sąd.

KIEROWCO!!! Zbliżając się do przejścia dla pieszych, masz obowiązek zachować szczególną ostrożność. W świetle nowych przepisów zbliżając się do pasów, musisz ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu i wchodzącemu na nie. W okresie zimowym, kiedy na drogach jest ślisko, a droga hamowania znacznie się wydłuża, konieczne jest zmniejszenie prędkości, co pozwoli na prawidłową reakcję w przypadku wystąpienia zagrożenia na drodze.

ALKOHOL w każdej ilości wpływa na świadomość i koncentrację, a pijany kierowca jest ogromnym zagrożeniem dla wszystkich uczestników ruchu drogowego!!!

Źródło: KPP w Myśliborzu

15-12-2022 Redakcja

Dodaj komentarz