BARLINEK
Reklama [b] - Barlinek Okna Artur Gubała
Burmistrz Myśliborza odmawia zgody na blokadę S3.

Nie ma zgody Burmistrza Myśliborza na blokadę S3 poinformowało Polskie Radio Koszalin (prk24.pl).

News will be here

Burmistrz Myśliborza odmówił zgody na zgromadzenie, które rolnicy chcieli kontynuować do 30 czerwca na drodze ekspresowej S3. Uzasadnił ją względami bezpieczeństwa i wzrostem liczby wypadków na trasie objazdu rolniczej blokady.

- Zaplanowane na kolejne 72 dni zgromadzenie na drodze krajowej S3 (węzeł Myślibórz), stanowiącej ważną arterię komunikacyjną Polski, stwarza realne zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi oraz mienia w znacznych rozmiarach - czytamy w uzasadnieniu decyzji, którą z upoważnienia burmistrza Piotra Sobolewskiego podpisała sekretarz gminy Ewa Furkiewicz.

Wniosek dotyczy rolniczej blokady drogi ekspresowej S3 na węźle Myślibórz. Traktory blokują tę drogę od 9 lutego br. Przez ponad miesiąc protest odbywał się na węźle Pyrzyce, a 12 marca został przeniesiony na węzeł Myślibórz. Żeby go kontynuować, rolnicy musieli zgłosić kolejne zgromadzenie. Wskazali w nim daty: od 19 kwietnia do 30 czerwca br. Urząd odmówił.

Burmistrz uzasadnia decyzję przede wszystkim bezpieczeństwem na trasie objazdu blokady. Przywołuje dane Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu: od stycznia 2023 r. do rozpoczęcia prostu w lutym br. (przez 14 miesięcy) na DW119 doszło do 82 kolizji i 3 wypadków drogowych. Od 26 lutego do 27 marca br. na odcinku DW119 Renice - Myślibórz zanotowano 17 kolizji i 2 wypadki drogowe, jedna osoba poniosła śmierć na miejscu.

Pełny artykuł przeczytasz tutaj.
https://prk24.pl/77018836/burmistrz-mysliborza-odmawia-zgody-na-blokade-s3

Źródło: PRK24.PL
Zdjęcie: własne

16-04-2024 Redakcja

Dodaj komentarz

News will be here

OGŁOSZENIA

Doradca Klienta w Zespole Doradców Biznes

Doradca Klienta w Zespole Doradców Biznes Miejsce pracy: Myślibórz/teren woj. zachodniopomorskiego Do obowiązków zatrudnione...


Kupie dzialki budowlane

Kupie dzialki budowlane do 1000m² w Mysliborz - Miejsce.

Reklama [C] GBS Bank
Reklama [D] MARAL Hurtownia BHP

KATALOG FIRM

Firma MARAL istnieje od 1995 roku. Od roku 2005 specjalizuje się...

SONDA

Wybory Samorządowe 2024. Kandydaci na Burmistrza. Na kogo oddasz swój głos?

WASIEWICZ Agnieszka
SOBOLEWSKI Piotr Jerzy

CHĘTNIE CZYTANE

Śmiertelny wypadek między Gorzowem a Myśliborzem.

Śmiertelny wypadek między Gorzowem a Myśliborzem.

Jedna osoba zginęła w wypadku, który wydarzył się dziś około godziny pierwszej w nocy na drodze krajowej nr 119 (stara trójka) na wysokości Ściechówka.

News will be here