Reklama [b] - Barlinek Okna Artur Gubała
Pozyskane dotacje przez KP PSP Myślibórz oraz jednostki OSP z terenu powiatu myśliborskiego w 2022 roku

Rok 2022 przeszedł do historii i tym samym nadszedł czas podsumowania najważniejszych inwestycji i zakupów dla Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej z terenu powiatu myśliborskiego.

W 2022 roku Komenda Powiatowa PSP w Myśliborzu zmagała się z inwestycją jaką była „Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Myśliborzu”.

W ramach inwestycji dokonano termomodernizacji następujących budynków:

Budynek administracyjno – garażowy w Myśliborzu, ul. Lipowa 1b,

Budynek magazynowo – garażowy w Myśliborzu, ul. Lipowa 1b,

Budynek administracyjno – garażowy w Dębnie, ul. Kosynierów 6,

Budynek magazynowo – garażowy w Dębnie, ul. Kosynierów 6.

Inwestycja sfinansowana została ze środków Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Ponadto w 2022 roku dzięki finansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Wsparcia w ramach inwestycji budowlanych „ Programu modernizacji Policji, Strazy granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Słuzby Ochrony Państwa w latach 2022-2025” przeprowadzono modernizację i przebudowę placu wewnętrznego w KP PSP w Myśliborzu. Wartość inwestycji opiewała na kwotę 1 261 000,00 zł.

W 2022 roku w ramach pozyskanych dotacji jednostek OSP z terenu powiatu myśliborskiego po raz kolejny zakupiono nowoczesny sprzęt i wyposażenie poprawiające skuteczność prowadzonych działań ratowniczych oraz ochronę osobistą strażaków OSP.

W 2022 roku Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Myśliborzu pozyskała środki w kwocie 100 tys. zł. od Gminy Myślibórz do wkładu własnego na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego, którego całkowity zakup pojazdów wyniósł 956 940 zł. 

W ramach realizacji zadania pn. „Zapewnienie gotowości bojowej jednostki ochrony przeciwpożarowej włączonej do krajowego systemu ratowniczo gaśniczego”,
8 jednostek OSP pozyskało 44.720 zł., za które zakupiono m.in: wyposażenie osobiste, ubrania specjalne, zestaw do prania ubrań specjalnych, kamerę termowizyjną, wentylator nadciśnieniowy oraz kamizelki asekuracyjne.

Na wykonanie zadania wykonania zadania publicznego pn. „Przygotowanie jednostek ochotniczych straży pożarnych do działań ratowniczo - gaśniczych” jednostki OSP spoza KSRG otrzymały 24.605 zł., za które zakupiły m.in.: uzbrojenie osobiste strażaków ratowników, prądownice gaśnicze i defibrylator.

W ramach dotacji celowej na zakup sprzętu dla członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze z 11 jednostek OSP pozyskały blisko 62 tys. zł na realizację tego przedsięwzięcia.

Dzięki Wojewódzkiemu/Narodowemu Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej jednostki OSP otrzymały ponad 400,000 zł. na nowoczesny sprzęt w 2022 r., z czego 350.000 zł przekazano na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla jednostki OSP w Karsku.

Średni samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Karsko

200.000 zł. – KG PSP

350.000 zł. – WFOŚiGW

50.000 zł. – Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych

369.240 zł. – Gmina Nowogródek Pomorski

Ponadto 25 listopada 2022 roku nastąpiło podpisanie umowy na budowę nowej siedziby  jednostki OSP Ławy. Wartość inwestycji 1 470 000 zł., Środki finansowania : Wojewoda Zachodniopomorski, Fundusz Unijny oraz Gmina Myślibórz

Źródło: KPPSP w Myśliborzu

09-01-2023 Redakcja

Dodaj komentarz

KATALOG FIRM

Jesteśmy wiodącym producentem aluminiowych systemów osłonowych w...
Firma Virtualnetia oferuje kompleksowe profesjonalne usługi w za...
Firma MARAL istnieje od 1995 roku. Od roku 2005 specjalizuje się...

OGŁOSZENIA

Prezes-Dyrektor Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko – Własnościowej w Chojnie

Rada Nadzorcza Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko – Własnościowej w Chojnie ul. Bałtycka 2, poszukuje kandydatów na stanowisko...


Doradca Klienta w Zespole Doradców Biznes

Doradca Klienta w Zespole Doradców Biznes Miejsce pracy: Myślibórz/teren woj. zachodniopomorskiego Do obowiązków zatrudnione...

Reklama [C] GBS Bank
Reklama [D] MARAL Hurtownia BHP

SONDA

Wybory Samorządowe 2024. Kandydaci na Burmistrza. Na kogo oddasz swój głos?

WASIEWICZ Agnieszka
SOBOLEWSKI Piotr Jerzy

CHĘTNIE CZYTANE

Śmiertelny wypadek między Gorzowem a Myśliborzem.

Śmiertelny wypadek między Gorzowem a Myśliborzem.

Jedna osoba zginęła w wypadku, który wydarzył się dziś około godziny pierwszej w nocy na drodze krajowej nr 119 (stara trójka) na wysokości Ściechówka.