Reklama [b] - Barlinek Okna Artur Gubała
Rowerem na podwójnym gazie.

Ciepłe dni powodują, że na ulicach rowerzystów coraz więcej. Więcej też przypadków, w których cykliści znajdują się pod wpływem alkoholu.

News will be here

Przypomnijmy, że kierowanie pojazdem innym niż mechaniczny, w stanie nietrzeźwości grozi grzywną w wysokości 2500 zł.

Przerwa podczas rowerowej przejażdżki na piwko, to nie jest rzadkość. Niby nic takiego, bo przecież to tylko dwa kółka, a jednak cyklista na podwójnym gazie nie jest bezpiecznym uczestnikiem ruchu drogowego. Dlatego też kierowanie rowerem pod wpływem alkoholu jest zabronione.

Specjaliści wskazują, że amator dwóch kółek z chwilą, gdy znajduje się pod wpływem wyskokowych trunków ma zaburzoną motorykę, zdecydowanie wolniejszy czas reakcji i brak zdolności do właściwej oceny sytuacji na drodze. Ponadto ma problemy w prawidłowym wykonywaniem manewrów, a w skrajnych przypadkach nawet z utrzymaniem równowagi.

Promile są również niebezpieczne podczas korzystania ze ścieżki, bowiem najechanie innego rowerzysty, pieszego czy nawet upadek z roweru często idą w parze z wypitymi trunkami. Jazda na rowerze po alkoholu to proszenie się o kłopoty, również finansowe, bowiem osobie nietrzeźwej i kierującej pojazdem innym niż mechaniczny grozi mandat w wysokości 2500 zł. Takim właśnie mandatem karnym został ukarany 42 letni mieszkaniec gminy.

Mundurowi z myśliborskiej drogówki zwrócili uwagę na mężczyznę jadącego rowerem oraz jego niepewne zachowanie w trakcie jazdy. W związku z tym policjanci dokonali pomiaru pod kątem stanu trzeźwości. Badanie wykazało, że 42-latek posiadał około 1 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna otrzymał mandat w wysokości 2500 zł oraz zakaz dalszej jazdy.

Tym razem nikomu nic się nie stało ponieważ policjanci zadziałali szybko i sprawnie, eliminując rowerzystę z ruchu ponieważ swoim zachowaniem stwarzał realne zagrożenie dla siebie i innych użytkowników ruchu drogowego.

10-05-2024 Redakcja

Dodaj komentarz

News will be here

OGŁOSZENIA

Doradca Klienta w Zespole Doradców Biznes

Doradca Klienta w Zespole Doradców Biznes Miejsce pracy: Myślibórz/teren woj. zachodniopomorskiego Do obowiązków zatrudnione...


Kupie dzialki budowlane

Kupie dzialki budowlane do 1000m² w Mysliborz - Miejsce.

Reklama [C] GBS Bank
Reklama [D] MARAL Hurtownia BHP

KATALOG FIRM

Firma MARAL istnieje od 1995 roku. Od roku 2005 specjalizuje się...

SONDA

Wybory Samorządowe 2024. Kandydaci na Burmistrza. Na kogo oddasz swój głos?

WASIEWICZ Agnieszka
SOBOLEWSKI Piotr Jerzy

CHĘTNIE CZYTANE

Śmiertelny wypadek między Gorzowem a Myśliborzem.

Śmiertelny wypadek między Gorzowem a Myśliborzem.

Jedna osoba zginęła w wypadku, który wydarzył się dziś około godziny pierwszej w nocy na drodze krajowej nr 119 (stara trójka) na wysokości Ściechówka.

News will be here