Reklama [b] - Barlinek Okna Artur Gubała
Wytchnienie w Myśliborzu. Powstaje mieszkanie dla rodzin osób zależnych

W województwie zachodniopomorskim powstaje kolejne miejsce, dzięki któremu rodziny zajmujące się na co dzień osobą niesamodzielną – dostaną czas na załatwienie najpilniejszych spraw, odpoczynek, dawno odkładany wyjazd.

News will be here

W Myśliborzu uruchomione zostanie mieszkanie wytchnieniowe. W najbliższy piątek, 15 grudnia br. o godz. 13 odbędzie się oficjalne otwarcie. W spotkaniu weźmie udział: Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, Starosta Myśliborski Andrzej Potyra, Wicestarosta Myśliborski Alicja Prill oraz dyrekcja Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego i PCPR Myślibórz.

Mieszkanie wytchnieniowe w Myśliborzu mieści się w budynku przy ulicy ul. Spokojnej 13. To jedno z pięciu takich miejsc, które powstało w naszym województwie w ramach współfinansowanego ze środków unijnych projektu „Region Dobrego Wsparcia”. Za jego realizację odpowiada ROPS Urzędu Marszałkowskiego (lider projektu), partnerzy samorządowi oraz NGO’sy. Na początku grudnia takie mieszkanie otwarto w Podgrodziu. Pozostałe lokalizacje to: Łobez (ul. Niepodległości 37), Stargard (ul. Konopnickiej 23) oraz Rzyszczewo w gminie Sławno.

W budynku, gdzie funkcjonować będzie mieszkanie znajduje się m.in. punkt Regionalnego Pogotowia Kryzysowego. Oferowana jest tam pomoc psychologiczna w nagłych sytuacjach. Lokal przeznaczony na działalność wytchnieniową ma 125 m kw. Składa się z trzech pokoi, kuchni oraz toalety.

Wszystkie pomieszczenia dostosowane są do potrzeb osób z niepełnosprawnością. W mieszkaniu zamontowano infrastrukturę smartdom.

Nowoczesne czujniki zamieniają wszystko to, co się dzieje w mieszkaniu w chmurę punktów, a algorytmy sztucznej inteligencji pozwalają automatycznie monitorować niebezpieczne zdarzenia w mieszkaniu przez 24h na dobę, nie stosując kamer i mikrofonów.

Koszt dostosowania mieszkania do pełnienia funkcji wytchnieniowej to prawie 370 tys. zł i finansowany był ze środków unijnego projektu „Region Dobrego Wsparcia”. Opieka świadczona będzie od przyszłego roku, po uzyskaniu przez Powiat Myśliborski dofinansowania z rządowego programu Opieka wytchnieniowa 2024.

Oficjalne otwarcie mieszkania odbędzie się w piątek, 15 grudnia 2023 r. (ul. Spokojna 13). Początek uroczystości o godzinie 13. Serdecznie zapraszamy dziennikarzy i fotoreporterów na spotkanie.

„Region Dobrego Wsparcia” to wspólne przedsięwzięcie Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego i partnerów – Fundacji Nauka dla Środowiska, Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej i Caritas Diecezji Koszalińsko-Kołobrzeskiej. Jest to kontynuacja projektu „Dobre wsparcie-system lokalnych usług społecznych”, nagrodzonego w konkursie UE na najbardziej innowacyjny projekt społeczny finansowany ze środków europejskich - RegioStars 2019. Projekt finansowany był ze środków budżetu państwa oraz Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Źródło: WZP
Zdjęcie: poglądowe

12-12-2023 Redakcja

Dodaj komentarz

News will be here

OGŁOSZENIA

Doradca Klienta w Zespole Doradców Biznes

Doradca Klienta w Zespole Doradców Biznes Miejsce pracy: Myślibórz/teren woj. zachodniopomorskiego Do obowiązków zatrudnione...


Kupie dzialki budowlane

Kupie dzialki budowlane do 1000m² w Mysliborz - Miejsce.

Reklama [C] GBS Bank
Reklama [D] MARAL Hurtownia BHP

KATALOG FIRM

Firma MARAL istnieje od 1995 roku. Od roku 2005 specjalizuje się...

SONDA

Wybory Samorządowe 2024. Kandydaci na Burmistrza. Na kogo oddasz swój głos?

WASIEWICZ Agnieszka
SOBOLEWSKI Piotr Jerzy

CHĘTNIE CZYTANE

Śmiertelny wypadek między Gorzowem a Myśliborzem.

Śmiertelny wypadek między Gorzowem a Myśliborzem.

Jedna osoba zginęła w wypadku, który wydarzył się dziś około godziny pierwszej w nocy na drodze krajowej nr 119 (stara trójka) na wysokości Ściechówka.

News will be here