Reklama [B] SEAT GRUPA CICHY
Akt oskarżenia przeciwko kierowcy znajdującemu się pod wpływem amfetaminy, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli

Prokurator Rejonowy w Myśliborzu skierował do Sądu Rejonowego w Myśliborzu akt oskarżenia przeciwko podejrzanemu, któremu zarzucono popełnienie przestępstwa polegającego na tym, że w dniu 24 marca 2019 r. na drodze publicznej pomiędzy miejscowościami Myślibórz – Myśliborzyce – Kolonia Myśliborzyce, kierował samochodem marki Volkswagen, znajdując się przy tym pod wpływem środka psychotropowego w postaci amfetaminy oraz nie zatrzymał się do kontroli drogowej, pomimo wydania polecenia zatrzymania pojazdu przez funkcjonariuszy Policji, którzy poruszali się oznakowanym służbowym radiowozem policyjnym, używając przy tym sygnałów dźwiękowych i świetlnych i kontynuował jazdę, tj. o przestępstwo z art. 178a § 1 kk w zb. z art. 178b kk w zw. z art. 11 § 2 kk.

W dniu 24 marca 2019 r. w godzinach wieczornych funkcjonariusze Policji podjęli interwencję wobec kierującego samochodem marki Volkswagen, wydając jemu polecenie zatrzymania się do kontroli. Mężczyzna nie wykonał polecenia i nie zatrzymał się do kontroli, jadąc następnie drogą publiczną pomiędzy miejscowościami Myślibórz – Myśliborzyce – Kolonia Myśliborzyce.

W wyniku działań funkcjonariuszy Policji oraz pościgu sprawca został zatrzymany, a przeprowadzone badania wykazały, że kierował on pojazdem znajdując się  pod wpływem środka psychotropowego w postaci amfetaminy.

Podejrzany (lat 21) był w przeszłości karany sądownie.

Za kierowanie pojazdem pod wpływem amfetaminy i niezatrzymanie się do kontroli policyjnej, podejrzanemu m. in. na podstawie art. 178b kk grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

źródło: PO w Szczecinie

 

08-10-2019 Redakcja

Dodaj komentarz

MYŚLIBÓRZ Pogoda
R E K L A M A 1
Reklama 1 - GBS Bank

OGŁOSZENIA

R E K L A M A 2
Reklama 2 - MARAL - Hurtownia BHP / PPOŻ

FIRMY

Dom weselny Dworek w Dolinie

"Dworek w dolinie" położony jest u zbocza doliny Parku Kulturowo Krajobrazowego Źródliskowej Doliny Płoni, która stanowi północn...

SEMILAC - dystrybutor kosmetyków i akcesoriów do stylizacji pazn...

Oficjalny sklep producenta lakierów do paznokci Semilac. Posiadamy w swojej ofercie profesjonalne kosmetyki oraz akcesoria do st...

Fizjoterapeuta Kamil Wróblewski

Rehabilitacja, masaż, terapia manualna.

SONDA

Czy podoba Ci się portal emysliborz.pl

TAK
NIE
P A R T N E R Z Y

© 2018 eMysliborz.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Administrator: Maciej.
Redakcja serwisu EMYSLIBORZ.PL nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego. Redakcja serwisu nie ponosi również odpowiedzialnośći za treść dodanych ogłoszeń, publikowanych firm oraz reklam.