Reklama [B] SEAT GRUPA CICHY
Czy zła historia kredytowa jest przeszkodą w uzyskaniu pożyczki?

Wiele osób nadal nie zdaje sobie sprawy z tego, że zła historia kredytowa nie przekreśla szans na uzyskanie kolejnego kredytu lub pożyczki. Pamiętajmy, że każdy wniosek o pożyczkę rozpatrywany jest indywidualnie. Będąc zadłużonym można liczyć przede wszystkim na wsparcie finansowe od prywatnej firmy pożyczkowej. Decydując się na nie należy jednak wziąć pod uwagę to, że mimo korzystnych warunków jest to zobowiązanie, które będziemy musieli spłacić. Tym samym, jeśli obawiamy się, że nie będzie nas stać na pożyczkę, to pod żadnym pozorem jej nie zaciągajmy. Banki też udzielają kredytów dłużnikom, lecz w znacznie mniejszej skali niż pożyczkodawcy. W poniższym tekście wyjaśniamy wszelkie wątpliwości na ten temat. Zachęcamy was do przeczytania!

Dlaczego banki niechętnie udzielają kredytów dłużnikom?

Zazwyczaj banki nie chcą udzielać wsparcia finansowego (nawet najmniejszego) osobom, których zaległości finansowe zostały odnotowane w Biurze Informacji Kredytowej. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ podpisanie umowy kredytowej z dłużnikiem jest dla banku ogromnym ryzykiem. Bank nie może mieć pewności, że osoba ze złą historią kredytową będzie się wywiązywać z terminowych płatności w przyszłości.

Bywa jednak tak, że banki czasem decydują się udzielić kredytu dłużnikowi, ale tylko wtedy, gdy ten może zagwarantować, że posiada stałe dochody lub majątek. W tym przypadku oferta wsparcia finansowego banku dla osoby, która ma zaległości finansowe znacznie się różni od oferty dla klientów niefigurujących w BIK. Dłużnik zawsze zapłaci za kredyt zdecydowanie więcej niż osoba o nieskazitelnej reputacji kredytowej.

Zła historia kredytowa w BIK – jak jej uniknąć?

Jeśli zaległości finansowe zostaną spłacone przed upływem 60 dni możemy liczyć na to, że nasza niekorzystna historia kredytowa zostanie szybko usunięta z Biura Informacji Kredytowej. Trzeba tylko zgłosić tę sytuację w dowolnej placówce bankowej. W ten sposób zyskujemy czystą kartę i ponownie stajemy się dla banku osobami wiarygodnymi i godnymi zaufania.
 
Warto również wspomnieć o tym, co się dzieje w sytuacji gdy zlekceważymy termin 60 dni i dokonamy spłaty długu po jego upływie. Niestety wiąże się to z poważnymi konsekwencjami. Biuro Informacji Kredytowej ma wtedy prawo, nie usuwać naszej złej historii kredytowej nawet przez 5 lat! Przez ten czas w większości banków nie będziemy mogli starać się o kolejny kredyt. Nie dostaniemy także telefonu na abonament, nie kupimy niczego na raty, a ubieganie się o wszelkie finansowe wsparcie będzie znacznie utrudnione.
 
Taki obrót wydarzeń jest dla nas bardzo niekorzystny, a przecież zdarza się tak, że czasem po prostu potrzebujemy dodatkowych środków. Jak wybrnąć z tej sytuacji? Możemy udać się do jednej z prywatnych firm oferujących pożyczki i wnioskować o pożyczkę na dowód przyznawaną szybko i bez zbędnych formalności.
 
Szybka pożyczka online dla każdego

Prywatne firmy pożyczkowe kierują swoje usługi do różnych grup klientów w tym także do osób zadłużonych. Pożyczkobiorcom gwarantują brak skomplikowanych procedur, obiecują szybką decyzję w kwestii przyznania pożyczki i równie szybką wypłatę środków. To wszystko sprawia, że klienci w różnym wieku i o różnej sytuacji materialnej coraz częściej korzystają z usług różnych pożyczkodawców. Na pytanie, dlaczego decydują się na taki krok, zazwyczaj odpowiadają, że po prostu jest to dla nich korzystne, wygodne i opłacalne.
 
W przypadku prywatnych firm pożyczkowych warto również podkreślić, że proponują one potencjalnym klientom określone z góry kwoty, co pozwala dostosować wysokość finansowego wsparcia do aktualnych potrzeb. Mikrorata oferuje pożyczki długoterminowe od 1000 do 10 000 złotych, których spłatę możemy rozłożyć na okres od 12 do 24 miesięcy.
 
Co ważne, aby otrzymać pożyczkę potrzebujemy jedynie dostępu do internetu i danych, które widnieją w naszym dowodzie osobistym. Prócz tego konieczny będzie numer telefonu, adres mailowy, stały adres zameldowania i regularny dochód.
 
Tym, co przemawia na korzyść firm pożyczkowych jest fakt, że akceptują one różne źródła dochodu, co oznacza, że otrzymywane przez nas środki finansowe nie muszą pochodzić z umowy o pracę. To jakie dokładnie dochody akceptuje firma pożyczkowa znajdziemy w umowie pożyczki lub dowiemy się tego kontaktując się z konsultantami, którzy chętnie odpowiedzą na wszystkie nasze pytania.
 
Ostatni warunek to bycie w określonym przez pożyczkodawcę wieku. Na szczęście „widełki wiekowe” są dość szerokie, gdyż Mikrorata udziela pożyczek osobom w wieku od 20 do 80 lat. Oznacza to, że o finansowe wsparcie mogą ubiegać się zarówno ludzie młodzi, którzy dopiero wkraczają w dorosłe życie, jak i emeryci czy renciści. Warto wspomnieć, że otrzymane pieniądze możemy również wypłacić czekiem GIRO w dowolnej placówce pocztowej. Jeśli z różnych względów nie chcemy, by po pożyczce został ślad na naszym koncie bankowym, to możemy tego uniknąć korzystając z czeku GIRO. Pamiętajmy jednak, że taką formę wypłaty środków musimy zaznaczyć już na etapie wypełniania formularza.
 
Warto także wiedzieć, że do wyboru mamy dwa sposoby zweryfikowania swojej tożsamości. Pierwszym z nich jest umówienie się z kurierem i podpisanie umowy, która potem „wraca” do pożyczkodawcy. Umowę dostaniemy również odpowiednio wcześniej na podany we wniosku adres mailowy, dzięki czemu będziemy mogli spokojnie się z nią zapoznać. Skorzystanie z tej opcji nie wiąże się z koniecznością uiszczania żadnych dodatkowych opłat. Drugą możliwością jest wykonanie przelewu weryfikacyjnego. Tutaj trzeba pamiętać o tym, że musimy być jednymi właścicielami konta z którego wykonujemy przelew, a jego numer musi być zgodny z tym, który podaliśmy w formularzu pożyczkowym.

Podsumowując, szybkie pożyczki online, to wsparcie na miarę czasów z których po spełnieniu określonych warunków może skorzystać dosłownie każdy.

24-10-2018 Redakcja

Dodaj komentarz

MYŚLIBÓRZ Pogoda
R E K L A M A 1
Reklama 1 - GBS Bank

OGŁOSZENIA

R E K L A M A 2
Reklama 2 - MARAL - Hurtownia BHP / PPOŻ

FIRMY

Dom weselny Dworek w Dolinie

"Dworek w dolinie" położony jest u zbocza doliny Parku Kulturowo Krajobrazowego Źródliskowej Doliny Płoni, która stanowi północn...

SEMILAC - dystrybutor kosmetyków i akcesoriów do stylizacji pazn...

Oficjalny sklep producenta lakierów do paznokci Semilac. Posiadamy w swojej ofercie profesjonalne kosmetyki oraz akcesoria do st...

Fizjoterapeuta Kamil Wróblewski

Rehabilitacja, masaż, terapia manualna.

SONDA

Czy podoba Ci się portal emysliborz.pl

TAK
NIE
P A R T N E R Z Y

© 2018 eMysliborz.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Administrator: Maciej.
Redakcja serwisu EMYSLIBORZ.PL nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego. Redakcja serwisu nie ponosi również odpowiedzialnośći za treść dodanych ogłoszeń, publikowanych firm oraz reklam.