Helowe Barlinek - Party shop, balony z helem, art. dekoracyjne na każdą okazję.
Kolejny zakup w WSPR. Nowe karetki będą ratować życie w regionie

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Szczecinie kontynuuje tegoroczną modernizację floty karetek.

Do przekazanych w lutym br. ośmiu ambulansów dołączy kolejnych dziesięć. Będą one ratować ludzkie życie m.in. w: Szczecinie, Nowogardzie, Stargardzie, Kaliszu Pomorskim, Policach, Pyrzycach oraz Barlinku. W środę, 18 lipca 2018 roku w Szczecinie i Pyrzycach, z udziałem marszałka województwa Olgierda Geblewicza oraz dyrektora WSPR Romana Pałki, nastąpiło oficjalne przekazanie pierwszych czterech pojazdów z ostatniego zakupu.

Nowe ambulance to karetki marki Mercedes-Benz Sprinter 319 CDI. Na wyposażeniu każdej z nich jest wysokiej klasy sprzęt medyczny, np.: defibrylator z możliwością teletransmisji zapisu EKG, urządzenie, respirator, reduktor, pompa infuzyjna, nosze podbierające, deska ortopedyczna, krzesełko transportowe, program lokalizacji ambulansu. Koszt pojedynczego auta to ponad 560 tys. zł.

- Silny i nowoczesny tabor to nasza zachodniopomorska wizytówka. Zakup pojazdów niesie za sobą spory wysiłek finansowy, tym bardziej należy docenić działania Stacji, które od lat są długofalowe, rozsądne i skuteczne. Tylko dobry sprzęt i aparatura w połączeniu z kompetencjami ratowników medycznych gwarantują sprawne dotarcie z pomocą do potrzebujących - mówił w Szczecinie marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

Pojazdy trafią docelowo do 10 miejscowości Pomorza Zachodniego. Karetki zasilą flotę aut w poszczególnych filiach WSPR. Będą to: Szczecin, Police, Pyrzyce, Barlinek, Przybiernów, Nowogard, Kalisz Pomorski, Stargard, Barlinek, Pyrzyce, Kołobrzeg i Kamień Pomorski. W środę, 18 lipca 2018 roku pierwsze cztery ambulanse z ostatniego zakupu przekazane zostały w Szczecinie i Pyrzycach. Skorzystają z nich właśnie mieszkańcy Szczecina i Pyrzyc, a także Polic i Barlinka.

- Wymiany taboru dokonujemy regularnie. To konieczność, aby nieść pomoc na najwyższym poziomie - powiedział dyrektor WSPR w Szczecinie Roman Pałka.

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego modernizuje medyczny tabor każdego roku. W sumie w latach 2010-2018 Stacja przeznaczyła na wymianę swojej floty blisko 65 mln zł. Wzbogaciła się o 120 nowoczesnych aut. Rocznie wykonują one 200 tys. wyjazdów ratujących życie, przejeżdżając nawet 5 mln km.

źródło: http://www.wzp.pl

18-07-2018 Redakcja

Dodaj komentarz

MYŚLIBÓRZ Pogoda
R E K L A M A 1
Reklama 1 - GBS Bank
R E K L A M A 2
Reklama 2 - MARAL - Hurtownia BHP / PPOŻ

FIRMY

Dom weselny Dworek w Dolinie

"Dworek w dolinie" położony jest u zbocza doliny Parku Kulturowo Krajobrazowego Źródliskowej Doliny Płoni, która stanowi północn...

SEMILAC - dystrybutor kosmetyków i akcesoriów do stylizacji pazn...

Oficjalny sklep producenta lakierów do paznokci Semilac. Posiadamy w swojej ofercie profesjonalne kosmetyki oraz akcesoria do st...

Fizjoterapeuta Kamil Wróblewski

Rehabilitacja, masaż, terapia manualna.

SONDA

Czy podoba Ci się portal emysliborz.pl

TAK
NIE
P A R T N E R Z Y

© 2018 eMysliborz.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Administrator: Maciej.
Redakcja serwisu EMYSLIBORZ.PL nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego. Redakcja serwisu nie ponosi również odpowiedzialnośći za treść dodanych ogłoszeń, publikowanych firm oraz reklam.