Reklama [B] SEAT GRUPA CICHY
Myślibórz na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego

1 czerwca br. Gmina Myślibórz została członkiem międzynarodowego stowarzyszenia „Europejski Szlak Gotyku Ceglanego”. Celem stowarzyszenia jest pogłębienie poczucia wspólnej tożsamości historycznej sięgającej średniowiecza oraz czasów potęgi związku hanzeatyckiego pomiędzy miastami członkowskimi z Danii, Niemiec i Polski. Miasta członkowskie „Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego” łączy wspólne dziedzictwo kulturowe, którego najbardziej charakterystycznym elementem jest architektura gotyku ceglanego. Promocja i poszerzanie wiedzy na temat tego elementu wspólnego dziedzictwa, jak również pobudzanie świadomości potrzeby zachowania i pielęgnowania wspólnoty historyczno-kulturowej jest głównym zadaniem jakie przed nami stoi.

Corocznym wydarzeniem organizowanym w miastach członkowskich stowarzyszenia jest Dzień Gotyku Ceglanego, który w tym roku przypada 15 czerwca.

Pragnąc zaakcentować przystąpienie Myśliborza do stowarzyszenia „Europejski Szlak Gotyku Ceglanego”, Gmina Myślibórz wraz z Muzeum Pojezierza Myśliborskiego zorganizowała konkursy i zabawy pod hasłem „Myślibórz na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego”, które przeprowadzone zostaną w dniu 15 czerwca 2019 r. podczas Dni Myśliborza na stadionie OSiR. W Muzealnym namiocie przeprowadzony zostanie konkurs plastyczny dla wszystkich chętnych dzieci (Uwaga!- Przewidziane są ciekawe nagrody ufundowane przez Gminę Myślibórz), a całe rodziny będą mogły wziąć udział we wspólnym budowaniu makiety naszego miasta z trójwymiarowymi perełkami gotyckiej architektury. Zapraszamy serdecznie już w sobotę - czekamy na Was!

Więcej informacji o programie Dnia Gotyku Ceglanego w innych miastach członkowskich stowarzyszenia można znaleźć na stronie internetowej:
https://www.eurob.org/2019/01/25/dzien-gotyku-ceglanego/?lang=pl

 

Źródło: UMiG Myślibórz

12-06-2019 Redakcja

Dodaj komentarz

Komentarze

 • Witaj panie i pani
  Szukasz pożyczki? Prowadzić firmę lub prowadzić działalność gospodarczą lub kupić mieszkanie albo spłacić swój dług. Moi doradcy finansowi we współpracy z bankami. Oferujemy kredyt w ciągu 72 godzin; Słyszałem, że dajesz. Mamy usługi.
  - KREDYT OSOBISTY
  - KREDYT NIERUCHOMOŚCI
  - KREDYTY MIESZKANIOWE
  - KREDYT SAMOCHODOWY
  - ZWROT DŁUGU
  - KREDYT KAPITAŁOWY I ARTYSTYCZNY
  - Inne kredyty itp.
  Nasza stopa procentowa wynosi 3%, możesz skontaktować się z nami przez e-mail. Co najmniej 10 000 PLN, do 900 000 PLN Na wnioski kredytowe;
  E-mail: „leber.p@yahoo.com”
  Whatsapp: +33751364257
MYŚLIBÓRZ Pogoda
R E K L A M A 1
Reklama 1 - GBS Bank

OGŁOSZENIA

R E K L A M A 2
Reklama 2 - MARAL - Hurtownia BHP / PPOŻ

FIRMY

Dom weselny Dworek w Dolinie

"Dworek w dolinie" położony jest u zbocza doliny Parku Kulturowo Krajobrazowego Źródliskowej Doliny Płoni, która stanowi północn...

SEMILAC - dystrybutor kosmetyków i akcesoriów do stylizacji pazn...

Oficjalny sklep producenta lakierów do paznokci Semilac. Posiadamy w swojej ofercie profesjonalne kosmetyki oraz akcesoria do st...

Fizjoterapeuta Kamil Wróblewski

Rehabilitacja, masaż, terapia manualna.

SONDA

Czy podoba Ci się portal emysliborz.pl

TAK
NIE
P A R T N E R Z Y

© 2018 eMysliborz.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Administrator: Maciej.
Redakcja serwisu EMYSLIBORZ.PL nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego. Redakcja serwisu nie ponosi również odpowiedzialnośći za treść dodanych ogłoszeń, publikowanych firm oraz reklam.