Reklama [B] - Autopromocja
Znęcanie się nad psem – sprawa Prokuratury Rejonowej w Myśliborzu.

Prokurator Rejonowy w Myśliborzu skierował do Sądu Rejonowego  w Myśliborzu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie podejrzanemu o to, że w okresie od 29 maja 2019 r. do 16 września 2019 r. w Barlinku, znęcał się nad psem poprzez bicie go po całym ciele, drażnienie, uderzanie zapalniczką po łapach, zaklejanie taśmą łap i oczu, aby utrudnić mu poruszanie się, ściskanie pyska, a ponadto w dniu 16 września 2019 r., działając ze szczególnym okrucieństwem, uderzając go po całym ciele oraz rzucając nim o podłoże spowodował u psa obrażenia zewnętrzne i wewnętrzne, które wymagały natychmiastowej interwencji chirurgicznej ratującej życie, tj. m.in. o przestępstwo z art. 35 ust. 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt.

Prokuratura Rejonowa w Myśliborzu nadzorowała dochodzenie w przedmiotowej sprawie. 

Przeprowadzone dowody, w tym między innymi zeznania przesłuchanych w sprawie świadków, oraz zgromadzona dokumentacja z leczenia weterynaryjnego psa wykazały, że mężczyzna w okresie od 29 maja 2019r. do 16 września 2019r. znęcał się nad psem poprzez bicie go po całym ciele, drażnienie, uderzanie zapalniczką po łapach, zaklejanie taśmą łap i oczu, aby utrudnić mu poruszanie się, ściskanie pyska, a ponadto w dniu 16 września 2019r., działając ze szczególnym okrucieństwem, uderzając go po całym ciele oraz rzucając nim o podłoże spowodował u psa obrażenia zewnętrzne i wewnętrzne, w tym m.in. pękniecie wątroby, krwiaka zaotrzewnowego skutkującego krwotokiem wewnętrznym, które wymagały natychmiastowej interwencji chirurgicznej ratującej życie zwierzęcia.

Podejrzany (lat 40) był w przeszłości karany sądownie, a zarzucanego mu czynu dopuścił się w warunkach recydywy. W toku postępowania, na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego tymczasowe aresztowanie. Ten środek zapobiegawczy był również stosowany w chwili kierowania aktu oskarżenia do sądu.

 Za zarzucany podejrzanemu czyn, na podstawie art. 35 ust. 2 ustawy o ochronie zwierząt popełniony w warunkach recydywy grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 7 lat i 6 miesięcy, ponadto  sąd może orzec tytułem środka karnego zakaz posiadania wszelkich zwierząt albo zwierząt określonej kategorii.

źródło: PO w Szczecinie

27-04-2020 Redakcja

Dodaj komentarz

MYŚLIBÓRZ Pogoda
R E K L A M A 1
Reklama 1 - GBS Bank

OGŁOSZENIA

R E K L A M A 2
Reklama 2 - MARAL - Hurtownia BHP / PPOŻ

FIRMY

eMysliborz.pl

eMysliborz.pl wieści z miasta i okolic

Dom weselny Dworek w Dolinie

"Dworek w dolinie" położony jest u zbocza doliny Parku Kulturowo Krajobrazowego Źródliskowej Doliny Płoni, która stanowi północn...

SEMILAC - dystrybutor kosmetyków i akcesoriów do stylizacji pazn...

Oficjalny sklep producenta lakierów do paznokci Semilac. Posiadamy w swojej ofercie profesjonalne kosmetyki oraz akcesoria do st...

SONDA

Czy podoba Ci się portal emysliborz.pl

TAK
NIE
P A R T N E R Z Y

© 2018 eMysliborz.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Administrator: Maciej.
Redakcja serwisu EMYSLIBORZ.PL nie ponosi odpowiedzialności za wypowiedzi Internautów opublikowane na stronach serwisu oraz zastrzega sobie prawo do redagowania, skracania bądź usuwania komentarzy zawierających treści zabronione przez prawo, uznawane za obraźliwe lub naruszające zasady współżycia społecznego. Redakcja serwisu nie ponosi również odpowiedzialnośći za treść dodanych ogłoszeń, publikowanych firm oraz reklam.